< חברי-ות האיגוד

במאי ותסריטאי

This user account status is Approved

This user has not added any information to their profile yet.

2018

איתמר אלקלעי הוא בוגר המחלקה לקולנוע במדרשה לאומנות בית ברל. ביים שתי סדרות תיעודיות - "לרקוד עם דמעות בעיניים" העוסקת בתרבות המועדונים הישראלית ואיך היא מהווה תגובת נגד לאתוס הציוני ואת "הים הדרומי" חמישה סיפורים על בריחה והזיה לעיר הכי מבודדת בישראל - אילת.

בנוסף ביים שני סרטים תיעודיים: "סטפן בראון". סיפורו של מעצב הפרוות התל אביבי האגדי משנות ה-50 ואהבתו לגבר שעבד אצלו. הסרט השני - "ארבע שנים של לילה" מספר את סיפורו של צלם יהודי ובן לניצולי שואה שחי במשך ארבע שנים בקרב חבורת רחוב ניאו נאצית אלימה בפריז ותיעד את חייהם האינטימיים. ביים סרט תיעודי קצר בשם "חנה". כל הפרויקטים הוקרנו בטלוויזיה בארץ ובעולם. השתתפו בפסטיבלים רבים וקטפו פרסים.

איתמר כתב תסריט שהוא עומד לביים לסרט מתח-דרמטי בשם "האגם הגווע" התסריט זכה בשתי מילגות רזידנסי - הראשונה "24/7 ברלין" מטעם קרן הקולנוע של ברלין ברדנבורג והקרן הישראלית לקולנוע , והשנייה מטעם קרן "ניפקו" הברלינאית. התסריט קיבל פיתוח על ידי קרן ברלין ברדנבורג והקרן הישראלית לקולנוע. בנוסף השתתף במעבדת התסריטאים של פסטיבל טורינו ונמצא בשלב של גיוס מימון.

בימים אלה איתמר גם משלים עבודה על תסריט שני בשם "חדר חושך". התסריט זכה במקום הראשון בחממה הבינלאומית לקולנוע בירושלים ויצולם בעוד שנה. התסריט לקח חלק בברלינלה טאלנטס ובסינמארט.

עובד על שלושה סרטים תיעודיים חדשים: "דוקטור מוריס", "הספריה" ו"בליץ".