< חברי-ות האיגוד

This user account status is Approved

This user has not added any information to their profile yet.

יומן ברזילאי מסע בעקבות היהודי הנודד - סרט מסע תיעודי ניסיוני של בן קיבוץ, בוגר סיירת מטכ"ל, שעוזב את ארץ מולדתו ומשפחתו ונוסע מעבר לים, בעקבות אביו, לחפש את מקורות רוחו ונשמתו היהודית בגלות שממנה הוא בא ועליה מעולם לא דיבר. הסרט מצולם במשך חמש שנים ונע בין קיבוץ ברור חיל בדרום לאיסטנבול, אודסה והשטייטלים באוקראינה ועד לריו דה ז'ניירו וסאו פאולו שבברזיל. מסעו בגלות מתחיל עם מותו של אביו, שנקבר בשדות הקבוץ שמעובדים בידיהם של פועלים תאילנדים. הוא יוצא בעקבות אבותיו היהודים שהיגרו ממזרח אירופה לדרום אמריקה ומשם עלו לארץ ישראל כחלוצים לממש את החזון הציוני. הוא הולך לחפש את המקור שהוסתר ממנו של היהודי הזר הנודד זה שאין לו מקום בעולם והוא מושפל ומחפש דרך ומולדת. הוא שגודל להיות סמל ודגל של מדינה צעירה מתפתחת שפניה לפריחה ושגשוג חדשים, מחפש להכיר את העבר שהוסתר ממנו של המוכים והחלשים, של מי שגורשו ממקום למקום, אבל כל הזמן נאחזו, בלי לוותר, בזיכרונות וברוח של העולם היהודי. עולם העבר הזר הזה הוא נושאו של סרט זה, כיצד הוא נראה דרך עיני בחור צעיר שמעולם לא נחשף אליו, אולם פעפע בתודעתו דרך הזיק החסר בעיניו של אביו. (עבודה בתהליך).
מטאדור המלחמה - מסע בדרום במהלך המלחמה בעזה סרט מסע תיעודי העוקב במשך המלחמה בעזה ובשבועות שלאחריה לאורך קו הגבול הדרומי מסביב לעזה, מחוף הים בזיקים ועד מחסום רפיח שליד כרם שלום. במהלך המסע לאורך הגבול נפגשים יוצרי הסרט עם אנשים החיים לאורך הגבול ואלו שמבקרים בו לצפות מהגבעות כיצד עזה מופגזת וכיצד הטילים היוצאים ממנה מגיעים ליעדם. התמונה הנחשפת היא של שבר גדול בחברה הישראלית שלפתע אינה בטוחה כלל ועיקר בצדקת דרכה ובביטחונה כי ניתן להמשיך לחיות כאן בצורה שקטה ורגועה כפי שהייתה לפני מלחמת לבנון השנייה. גם הצד השני שמעבר לגבול השתנה הפלסטינים שהיום מיוצגים בעיקר על ידי החמאס אינם נראים כנועים וחסרי ישע כמו הפלחים מ 48 ו מ 67. כל זה גורם לאלו שמתועדים בסרט הזה להתבונן אל המציאות בקיצוניות ובחרדה גדולה לגבי הסיכוי להמשיך פה. (עבודה בתהליך).

במאי

השכלה -
B.A. 1993 – 1990
החוג לקולנוע וטלוויזיה והחוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב
M. Phil- PhD. Phil 2005 - 2008
Social Sciences, Media and Cultural Studies at University of East London
The Father's Return in the Modern European Cinematic Odysseys
Director of Studies: Prof. Haim Bresheeth, Supervisors: Dr. Paul Gormley, Dr. Anat Pick

פרסים ומלגות על יצירה קולנועית -

2007 גברים על הקצה – יומן דייגים
ציון לשבח פסטיבל הקולנוע RAY שברומא איטליה (Ray Sat Cinema Premium) בשיתוף עם CMCA.
פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע בסן קאסט שבצרפת.
2006 - גברים על הקצה – יומן דייגים
פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע פארגו שבפורטוגל
פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בקטגוריה של הים התיכון - דוק פסט, איטליה.
2003 – גברים על הקצה - יומן דייגים
מענק הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה
מענק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו
מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי לפיתוח תסריט
2002 – אווה
פרס זית הכסף פסטיבל הסרטים הבינלאומי מונטנגרו
2001 - אווה
מענק הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה
מענק קרן מקור לעידוד הפקות מקור בכבלים
1999 רחם גברי (גברים על הקצה - יומן דייגים)
פרס ראשון מטעם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה בפסטיבל 'דוק אביב'
פרס המועצה לתרבות ואומנות עבור פיתוח תסריט
1998 אווה
פרס המועצה לתרבות ואומנות לתסריט
1998 פרס קרן אכסל שפרינגר לקולנוע - ברלין
1996 ראשון יהיה אחרון
פרס המועצה לתרבות ואומנות לסרט
מענק הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה
מענק קרן קשת לקולנוע ישראלי
1994 בוא נקרא לרוח
פרס הקרן על שם עליזה שגריר
מלגת קרן התרבות אמריקה ישראל
פרס הסרט הקצר מטעם הקרן של משרד המסחר והתעשייה

יצירה קולנועית -
- אבנר פיינגלרנט, במאי מפיק וצלם, מטאדור האהבה - 2006, סרט וריקוד על במה אחת. בהשתתפות השחקן אלון אבוטבול והרקדנית ענת שמגר. מסעה של אישה בארץ ישראל, בעודה חווה קשר קיצוני מול גבר שהיא חושקת עד מוות, כמטאפורה למעגל היחסים חסרי המוצא והאכזריים שבין המטאדור והשור בקורידה הספרדית. פסטיבל קולנוע דרום 2006 , תיאטרון החאן בירושלים 2007, מרכז סוזן דלל בתל אביב 2007.
- אבנר פיינגלרנט, במאי, מפיק, תסריטאי, צלם, גברים על הקצה - יומן דייגים - 2005- פיצ'ר תיעודי שצולם במשך ארבע שנים כיומן דייגים אינטימי של פליטים פלשתינים ומתנחלים ישראלים, גברים קשוחים, משני עמים אויבים המקיימים ביניהם דו קיום עדין ושביר. בשיתוף עם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי. 2005 סרט הפתיחה בפסטיבל קולנוע דרום החמישי, הקרנה מסחרית בבית הקולנוע 'לב' שבתל אביב, הקרנה בכל הסינמטקים בארץ. הוצג בעשרות פסטיבלים בעולם ביניהם פסטיבל 'ויזיונז דו רייל' 2005, הפסטיבל לזכויות אדם בלינקולן סנטר שבניו יורק 2006 וב ICA לונדון 2007. הוקרן בהקרנות מסחריות בבתי קולנוע בשוויץ וצרפת ונמכר לרשתות שידור בארץ ובעולם. מבחר מהפסטיבלים בהם הוצג הסרט בין השנים 2005-2007: Visions Du reel – Nyon,; Cinemed - Montpellier , Medimed - Barcelona ;Cinema dos Mediterraneo-Portugal-1st award at the Documentary competitin ;International Prize for Mediterranean Documentary and (with CMCA) Winning of the "RAI SAT CINEMA PREMIUM" ; Reportage Sole e Luna DOC FEST-Italy-1st award of the Mediterranean Category ;Documenta-Madrid; Human Rights Watch IFF-NY 2006 ;Human Rights Watch IFF-London 2007; Sao Paulo international film festival-Brazil; Human Rights Watch IFF -Buenos Aires; États Généraux du Film documentaire-France; International Film Festival El ojo cojo-Spain; Recontres Internationales du Documentaire de Montreal-Canada; Mediterraneo Video Festiva, September 2006 Italy; UK Jewish Film Festival-London; Israfest – USA
- אבנר פיינגלרנט, במאי, מפיק, צלם , אווה – 2002, סרט דוקומנטארי באורך מלא, המספר את סיפור חייה של אווה, ששילמה מחיר יקר בחייה האישיים, על שום שבעברה הקומוניסטי נטשה את בתה היחידה והעדיפה לא לבגוד בזכר אהובה המת. קו -פרודוקציה של ערוץ 1 'ארנה ירמות הפקות' ו'גרוויטי' פוסט פרודקשיין. 2002 פסטיבל דוק אביב, פסטיבל קולנוע דרום, ערוץ 1 במסגרת 'הסיפור האמיתי', הוקרן בסינמטקים ובתי קולנוע ברחבי אירופה.
- אבנר פיינגלרנט, במאי, מפיק, צלם- נען שלי, 2001 - שנעשה במסגרת פרויקט 'מקום', הוא סרט ניסיוני קצר המספר קרע פנימי, שנפער בעולמה של מחברת הסרט, בת נען, שהיתה בבית אמה באותו זמן, שבת קיבוצה - שני , נרצחה בדשא שליד על ידי גבר שאהב אותה אהבה אובססיבית. הסרט הופק על ידי עמית גורן, ערוץ 8 בסיוע הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. 2001-2002 הוקרן בערוץ 8 בכבלים. 2002 בפסטיבל דוק אביב, אירועי אמנות פלסטית וקולנוע ברחבי הארץ והעולם ביניהם, מוזיאונים, גלריות וביאנלות לאמנות .
- אבנר פיינגלרנט, במאי, מפיק, ראשון יהיה אחרון 1997 - סרט דוקומנטארי באורך מלא העוסק בקהילת הזיכרון של עקורי בירעם. בהשתתפות הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, המועצה לתרבות ואומנות. 1997 הוקרן בערוץ 2 שידורי קשת. פסטיבל ירושלים במסגרת 'רוח החופש'.
- אבנר פיינגלרנט, במאי, לב, הצער והשתיקה 1995 - סרט דוקומנטארי הראשון שעסק בשכול אצל משפחות עולות מחבר העמים.1995 הוקרן בערוץ 3 של הכבלים כמשדר מרכזי ליום הזיכרון. - אבנר פיינגלרנט, במאי, מפיק, בוא נקרא לרוח 1994 - סרט דוקומנטארי אישי, על בניית זהות אישית חברתית על רקע השבר בקיבוצו ובחברה הקיבוצית בכלל. 1994 פרס ראשון הקרן ע"ש עליזה שגריר, מענק משרד המסחר והתעשייה, מלגת קרן תרבות אמריקה ישראל, מלגת קרן לעידוד יוצרים בתק"מ וקרן גרשוני. 1995 פסטיבל אוגסבורג גרמניה, פסטיבל חיפה, פסטיבל ירושלים. שידור בערוץ 2.
- אבנר פיינגלרנט, במאי, מפיק, קצה של חוט 1993- סרט עלילתי קצר בכיכובה של קאיפו כהן (הקיץ של אביה) המספר סיפור התבגרות של נערה במשך נסיעה אחת ברכבת הישנה מתל אביב לירושלים. 1994 פסטיבל הקולנוע לסטודנטים במינכן, פסטיבל הקולנוע לסרטים קצרים אוברהאוזן, פסטיבל חיפה.
אבנר פיינגלרנט מפיק שותף, עזה שדרות החיים למרות הכל 2008 פרויקט "עזה שדרות" בוחן ומלווה את החיים כפי שחווים אותם גברים, נשים וילדים מעזה ושדרות. בתנאי מחיה קשים, תחת טילים והפצצות מהאוויר או בשקט מתוח, אנשים ממשיכים לעבוד, לאהוב ולחלום. תיעוד שאיפה זו לחיים נורמלים, מועברת דרך סרטונים קצרים, שהוצגו באינטרנט מידי יום במשך חודשיים. הסרטונים הופקו ע"י צוותים ישראלים ופלסטינים ומאפשרים גישה אינטימית, אינטראקטיבית, ולא-ליניארית באמצעות אתר שנבנה ע"י ארטה צרפת. 2008 הפרויקט זכה בפרס היוקרתי "PRIX EUROPA" בתחרות שנערכה בברלין, השתתף בפסטיבל IDFA, אמסטרדם.

אבנר פיינגלרנט, מפיק אחראי, שחר אדום, 2007, סדרה תיעודית, בעריכת בוריס מפציר, של בוגרי המחלקה לקולנוע בספיר, העוסקת בחיים על קו הגבול הדרומי שמסביב לעזה מאז ההתנתקות בקיץ 2005 בשיתוף קרן גשר לקולנוע רב תרבותי וערוץ 8 נגה תקשורת . 2007 פסטיבל קולנוע דרום, 2008 פסטיבל הקולנוע היהודי בבוסטון, סינמטקים ברחבי הארץ, ערוץ 8.
אבנר פיינגלרנט, מפיק אחראי, המטבח של פריימן, 2007, סרט תיעודי של הדר בשן בוגרת המחלקה לקולנוע ממתיישבות נווה דקלים שבגוש קטיף המתעדת את השבוע האחרון של הפינוי דרך שכניה המבוגרים הזוג פריימן כשכל הסרט מתרחש במטבח כשבחוץ המולת הפינוי מאיימת להגיע בכל רגע. המחלקה לקולנוע וטלוויזיה המכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עם יום טוב הפקות ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי. 2007 הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל לסרטי נשים ברחובות, משתתף בתחרות חוויה יהודית בפסטיבל ירושלים, כנס שדרות לחברה. 2008 ערוץ 1 הטלוויזיה הישראלית, פסטיבל הקולנוע היהודי בירושלים.
אבנר פיינגלרנט, מפיק אחראי, זרעי קיץ, 2007 יומן תיעודי של חן לסקר החוזרת אל בסיס מדריכות חי"ר המקום שבו היא גילתה לראשונה את זהותה המינית ועוקבת אחר קבוצת חיילות שעוברות תהליך דומה של התגבשות הזהות המחלקה לקולנוע וטלוויזיה המכללה אקדמית ספיר רשת-ערוץ 2,קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה הולנד- Humanistische Omroep, פינלנד - YLE FST, ארה"ב – ITVS , אוסטרליה – SB. 2007 תחרות הסרט התיעודי ע"ש וולג'ין בפסטיבל הקולנוע ירושלים, פסטיבל לסרטי נשים ברחובות.
אבנר פיינגלרנט, מפיק אחראי, סיסאי, 2005, סרט מסע תיעודי של דוד גברו לאתיופיה ובו הוא מלוה את אחיו המאומץ סיסאי בעקבות אביו שאותו מעולם לא ראה. בשיתוף המחלקה לקולנוע וטלוויזיה קרן גשר לקולנוע רב תרבותי קרן רבינוביץ' והרשות השניה. 2005 פסטיבל ירושלים פרס לסרט התיעודי הטוב ביותר, 2006 ביאריץ פיפ"א פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, פרס לומברדיה, מקום שני, פסטיבל לסרטים אפריקנים, מילאנו, איטליה, סרט הביכורים הטוב ביותר, פרס האקדמיה הישראלית פסטיבל הקולנוע הבינלאומי "הוט דוקס", טורונטו, פסטיבל לוסאס, צרפת. 2007 רצועה מן החיים ערוץ 2.

פעילות אקדמית -

אוצר ראשי יזם ומנהל פסטיבל קולנוע דרום:
2008 תכנית קולנוע ישראלית העוסקת באמונה ובדת - בין הסרטים שהוצגו בבכורה ישראלית וואלס עם באשיר של ארי פולמן שבעה של רונית ושלומי אלקבץ איים אבודים של רשף לוי. תכנית קולנוע מהעולם – הודו, דרום מזרח אסיה ודרום אמריקה; בין סרטי התכנית - טרופיקאל מאלאדי של אפיצ'אטפונג וורסיטקול, אופרה ג'אווה של גארין נוגורהו; שיתוף פעולה עם פסטיבל הקולנוע לזכויות אדם שבניו יורק ופסטיבל שלוש היבשות שבנאנט צרפת. דו שיח עם הבמאי ההודי אדור גופלקרישנן על קולנוע רגיונאלי ודו שיח עם ארי פולמן ודוד פולונסקי על קולנוע תיעודי אישי, קולנוע פוליטי ואנימציה.
2007 תכנית קולנוע ישראלית העוסקת ב'מצב חירום', בין הסרטים שהוצגו בבכורה ראשונה הסודות של אבי נשר, החלוצים של סיגלית בנאי ואהרל'ה כהן, הסדרה התיעודית צבע אדום, בעריכת בוריס מפציר; תכנית קולנוע מהעולם – רטרוספקטיבה של הבמאי מרסל אופולס בנוכחות הבמאי ביניהם הצער והחמלה, מלון טרמינוס זוכה האוסקר לסרט התיעודי 1998, שיתוף פעולה עם פסטיבל הקולנוע לזכויות אדם שבניו יורק. דו שיח עם מרסל אופולס על קולנוע פוליטי תיעודי ודיון בשואה כאלמנט מרכזי בסרטיו.
2006 תכנית קולנוע ישראלית ייחודית בה הוצגו בבכורה ראשונה נוזהאת אל פואד ו דמעת שחרזדה של ג'אד נאמן כחלק מרטרוספקטיבה ראשונה בארץ לבמאי, הפועלים של דהרייה של איציק לרנר, בחירות של רונן עמר, הזיווג הקדוש של שיר ביליה; תכנית קולנוע מהעולם - קולנוע ברזילאי קולנוע ארגנטינאי וקולנוע אפריקאי, בהם הוקרנו סרטים של פליקס סמבה, ממייסדי הקולנוע העצמאי באפריקה; אדוארדו קוצ'יניו וסרג'יו בלוך מברזיל; שיתוף פעולה עם פסטיבל הקולנוע וויזיונס' דו רייל שבשוויץ. שיח על כתיבה ודיון בקולנוע ישראלי פוליטי כחלק מדיון על כתב עת מחברות קולנוע דרום בהשתתפות פרופ' ג'אד נאמן, דר' יעל מונק, דר' יעל שנקר, אייל סיון.
2004 תכנית קולנוע עולם מארצות העולם המתפתח - זמביה אתיופיה פקיסטן בורמה ודרום אפריקה. שיתוף פעולה עם ארגון נשים עושות סרטים שבניו יורק ופסטיבל הקולנוע וויזיונס דו רייל שבשוויץ. בין הסרטים שהוצגו בבכורה ישראלית סוף העולם שמאלה של אבי נשר, הילדים של ארנה של ג'וליאנו מר חמיס, תכנית וידיאו ארט בהשתתפות חיים בן שטרית ועמית גורן, ללכת על המים של איתן פוקס ומפגש עם השחקן ריצ'רד גיר.
2003 תכנית קולנוע העוסקת בהגירה ומהגרים בעיקר מארצות הים התיכון, עם זיכרונות של מהגרים – טרילוגיה של ימינה בן גיגי עם חקירה פרטית של אולה טברי והגננים של רח' מרטיר באוצרות אייל סיון.

כנס שדרות לחברה אוצרות תוכניות קולנוע וחברה:
2008 הגירה - יהיה בסדר? הקרנה ודיון בסרטים של קטי ריבקין יהיה בסדר וייבגני גרצשטיין יום אחרון אודות חווית ההגירה והקליטה בישראל של ילדים בשנות התשעים באו מברית המועצות לשעבר. בהשתתפות ח"כ יולי אדלשטיין, דר' אולגה לויטן, סמיון וינוקור אנסטסיה מיכאלי והיוצרים.
----- שדרות מחזירה מבט אל החברה הישראלית, הקרנה ודיון בסרט של אבי לוי 18 קילומטר המספר את חווית חיים קיומית בעזה ושדרות במהלך שנות הקאסמים משני צידי הגבול. בהשתתפות רינו צרור, ענת סרגוסטי, דורון צברי, כנרת רוזנפלד.
2007 על אמונה מגדר וכח הקרנה ודיון בחווית ההתנתקות העקירה והפוליטיקה של הכח דרך שאלות מגדריות בסרט של הדר בשן המטבח של פריימן . בהשתתפות מוטי שקלאר אמונה אלון אודי לאון ויוצרי הסרט.
2006 - אילמות ואלימות הקרנת ודיון בסרטים של אפרת כורם, ברחל בתך הקטנה עידן ששון מותקף ואורן פלדמן דד , שעוסקים באלימות בהשתתפות היוצרים, דר' דפנה סרינג ודר' סמי שלום שטרית .
2005 סיפורי דרום - עיירות הקרנה ודיון סביב הסוגיה של מציאות חדשה בעיירות הפיתוח כפי שמשתקפים בסרטים של מיטל אביקסיס קירות לבנים ו דוד גברו סיסאי. בהשתתפות דר' משה בהר, ד"ר יעל מונק, סיגלית בנאי ויוצרי הסרטים.
סיפורי דרום – קיבוצים הקרנה ודיון סביב המשבר של אנשי הקיבוצים כפי שמשתקף בסרטיהם של יריב מור מרוץ שליחים, חמוטל גורן זמן לחלום צביקה שי מפלסים 73 מכבית אברזמון אבנר פיינגלרנט נען שלי. בהשתתפות אלון שוסטר, פרופ' זיוה בן פורת, מכבית אברמזון והיוצרים.
2004 מחאה סמויה גלויה, הקרנה ודיון בקולנוע של מחאה דרך הסרטים של ארז פרי ואורן סננס למען קולנוע בלתי מושלם ורנן עמר פיצה משפחתית. בהשתתפות דורון צברי דר' צבי טל והיוצרים.
בהשתתפות פרופ' זיוה בן פורת, אלון שוסטר, מכבית אברמזון ויוצרי סרטים בוגרים מהמחלקה לקולנוע

המחלקה לקולנוע בספיר אוצרות מפגשים סביב קולנוע וחברה
2008 – 6 על 60 על הסדרה התיעודית בטלוויזיה עם מודי בר און וענת זלצר יוצרי הסדרה התיעודית.
2007 ילדי השמש - על סרטי ארכיון, בדיה ומציאות קולנועית בהשתתפות רן טל ודני מוג'ה
2006 - כארם אבו חליל - על ליברליזם וקולנוע פוליטי – בהשתתפות פרופ' חביבה פדיה דר' סמי שלום
שטרית, נזאר חסן
2005 - דרך 181 – על עדות זיכרון וקולנוע, בהשתתפות פרופ' חביבה פדיה, דר' אמנון רז קרקוצקין, אייל
סיון, מישל חלייפי, דר' סמי שלום שטרית, שאול ביבי.
2004 מחפשים את מסעודה – ייצוג המזרחי בקולנוע ובטלוויזיה, בהשתתפות דר' אמנון רז קרקוצקין, דר'
הנרייט דאהן כלב, דר' יוסי יונה, דר' רז יוסף, דב אלפון, דוד בן שטרית, שלמה ווזאנה, ואלי מויאל.
2002 על קולנוע ומלחמה, בהשתתפות - חיים הנגבי, יהודה עציון, רונית וויס ברקוביץ

הרצאות בארץ ובעולם -
פברואר 2009 הרצאה על קולנוע תיעודי ישראלי פוליטי מרכז התרבות קונפלואנס בפריז
אוקטובר 2008 פתיחת סלון הספרים בעיר אוורי שבצרפת, הרצאת פתיחה והקרנת הסרט גברים על הקצה יומן דייגים , רב שיח על מלחמה ושלום בהשתתפות סופרים ואמנים.
------ אוניברסיטת אוורי, בהזמנת פרופ' ג'ויס סבג מהמחלקה לסוציולוגיה וויזואלית, סדנת אמן על מהות המושג 'דרום' כקולנוע שמאתגר את המרכז ההגמוני ומציג תפיסת עולם שונה של יחסים בין קולנוע ומציאות.
------ פסטיבל התיאטרון לימוז' צרפת, רב שיח אודות הצגת התיאטרון מילמול של אריאל סיפל.
------ מרכז מטריקס למדיה חדשה אוניברסיטת מזרח לונדון – על גבריות כאחר ועצמי בקולנוע התיעודי האישי.
מרץ 2008 -NYU at New York Institute for the Humanities מייסודה של סוזן זונטאג, הרצאת אורח המציגה קריאה קולנועית פסיכואנליטית של סרטי מסע ותפיסת המרחב הפריפריאלי קולנועי בישראל כמסע פסיכואנליטי, בהנחיית פרופ' שמעון דותן.
----- סיטי קולג' ניו יורק המחלקה למדיה וקולנוע בראשות פרופ' אנדריי קרקובסקי- הקרנת הסרט גברים על הקצה יומן דייגים והרצאה על קולנוע תיעודי ישראלי עכשווי.
----- אוניברסיטת הופסטרא ניו יורק, המחלקה למדיה וקולנוע בראשות דר' ננסי קפלן– הקרנת ביצה ותרנגולת ודוד סאלאם הרצאה על יחסי קולנוע ומציאות על קו הגבול בין עזה ושדרות.
----- בית הכנסת פארק איסט שבניו יורק, בחסות הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, הקרנת הסרט סיסאי ודיון סביב קולנוע תיעודי עכשווי במחלקה לקולנוע וטלוויזיה במכללה האקדמית ספיר.
----- שיחות על קולנוע תיעודי אנימציה בהשתתפות יוצרי הסרט ואלס עם בשיר, הבמאי ארי פולמן המאייר הראשי דוד פולונסקי והמפיקה יעל נחליאל
----- שיחות על קולנוע רגיונאלי בדרום הודו עם הבמאי אדור גופלקרישנן – במסגרת פסטיבל קולנוע דרום השביעי.
נובמבר 2007 - פסטיבל הקולנוע היהודי בבוסטון, מפגשים אודות הקולנוע הישראלי החדש מהדרום והצגת סרטי המחלקה לקולנוע וטלוויזיה במוזיאון לאומנות מודרנית. רב שיח סביב התחדשותו של הקולנוע הישראלי בהשתתפות אייל חלפון, דוד אופק, אורי רוזנווקס, בהנחיית קאי ווילסון מנהלת אומנותית של הפסטיבל.
יוני 2007- שיחות עם מרסל אופולס במסגרת רטרוספקטיבה מיוחדת שנערכה בקולנוע דרום השישי.
אוגוסט 2006 - פסטיבל הקולנוע התיעודי בלוסאס, הרצאות ומפגשים אודות קולות חדשים בקולנוע התיעודי הישראלי והקרנת הסרט גברים על הקצה יומן דייגים וסרטים מהמחלקה לקולנוע וטלוויזיה בספיר, בהנחיית כריסטוף פוסטיק, מנהל התוכנית היוקרתית Route le Doc.
אפריל 2005 - פסטיבל הקולנוע היוקרתי וויזיונס' דו ריל שבשוויץ – רב שיח על קולנוע בקו הגבול עזה שדרות והצגת מבחר מסרטי המחלקה לקולנוע וטלוויזיה בהנחיית ז'אן פרה מנהל הפסטיבל.
מאי 2005 - אוניברסיטת מזרח לונדון בית הספר לתרבות חברה ומדיה - דיון אודות קולנוע תיעודי ישראלי דרך הסרט גברים על הקצה. בהשתתפות פרופ' נירה יובל דיוויס, בהנחיית פרופ' חיים בראשית.
נובמבר 2005 - מרכז התרבות קונפלואנס בפריז, רב שיח והרצאה בנושא קולנוע פריפריאלי על קו הגבול בהנחיית אריאל סיפל מנהלו אמנותי של המרכז.
יוני 2003 - משפט וחברה בקולנוע ובטלוויזיה – על ייצוגים של אמת ושקר דרך הסרט על המשפט של דני כץ של אבי מוגרבי, בכנס על משפט וחברה בקולנוע ביוזמת אוניברסיטת חיפה והמכללה האקדמית 'ספיר'

פרסומים בכתבי עת (לא שפיטים)
אבנר פיינגלרנט, "שבעה, מותו של האחר הגדול" אוצרות דרום 2008 עמ' 35 -45
אבנר פיינגלרנט "בין הלהקה ל הסודות – מחבורה של צעירים חסרי מנוח לפרט שעומד אל מול גורלו", אוצרות דרום 2007, עמ' 87-94.