אחד מכם – הרבה מאיתנו!

במאים-ות עובדים-ות במגוון רחב של אופנים – רובם-ן כותבים-ות, חלקם-ן גם מפיקים-ן, וקהילת הבמאים-ות בארץ מתפלגת בין יוצרי-ות פיצ’רים, סדרות, סרטים קצרים, קולנוע דוקומנטרי, פרסומות, טכנולוגיות מתקדמות או אנימציה, ועוד ועוד.  המכנה המשותף בין כלל הבמאים והבמאיות הוא חזון. הבמאים-ות הם-ן אלה שגורמים לדברים לקרות. זאת הסיבה שהביטחון, הכח והיציבות של הבמאים בישראל תורם לא רק לנו – הבמאים-ות, אלא גם לתעשייה כולה. 

איגוד הבמאיות והבמאים מאמין שיש לפעול למען הבמאים-ות הישראלים-ות בכל שלבי הקריירה, על מנת לשמור, לחזק ולהגן על מעמדם-ן וזכויותיהם-ן ולהעניק להם קורת גג ואוזן קשבת במהל הקריירה. בעוד במאים-ות עובדים-ות לבד, זהו תפקידנו, כאיגוד מקצועי, ליצור חיבורים מקצועיים וקהילה חזקה, הלוחמת למען מטרותיה והאינטרסים המשותפים שלה, ועומדת איתנה כנגד כוחות המאיימים עליה. כמו גם מאבק שוטף למען חופש הביטוי והיציבות הכלכלית בשדה החברתי והפוליטי, תוך הנעת מאבקים ולחימה יומיומית למען האינטרסים שלנו כקהילה חזקה ומאוגדת.

למה בכלל להתאגד?

אנחנו מאמינים שרק אם נאחד כוחות נוכל לעמוד נגד קולות הגוברים מיום ליום. שאלת ההצטרפות לאיגוד כבר מזמן איננה שאלה פרטית הכרוכה בהטבות כלשהן, אלא שאלה על עצם האפשרות להמשיך ולהיאבק למען המשך עמידתנו האיתנה והמשך קיומנו כתעשייה בריאה ויצרנית. על מנת שהאיגוד יוסיף ויתקיים, ויוסיף להיאבק יום ביומו למען האינטרסים של קהילת הבמאים והבמאיות בארץ, אנו צריכים לגדול, להתחזק ולהתעצם במספרנו.

למה להצטרף?

איגוד הבמאיות והבמאים מייצג את הרוב המוחלט של במאי-ות הקולנוע, הטלוויזיה, הקליפים, הפרסומות, האנימציה והניו מדיה בישראל. אנו מזמינים אתכם-ן לתת יד למאבק ולהצטרף לאיגוד, בשביל לעמוד ולחזק את קהילת הקולנוע, ולתמוך במאבקנו היומיומי למען יצירה חופשית ונקייה מאינטרסים כלכליים ופוליטיים, ולמען אפשרות ההישרדות שלנו כבמאים-ות במדינת ישראל. 

הישגים משמעותיים לאורך השנים?

חקיקת חוק זכויות יוצרים לבמאים-ות וחקיקת חוק תל”י (המקנה תמלוגים ליוצרי-ות) | חוק “בזק ושידורים” המחייב את ערוצי השידור וחברות התוכן להשקעה בתוכן ישראלי ושמירה על תקנות הרגולציה לאורך השנים | האמנה הבין-איגודית למניעת הטרדות מיניות בתעשייה | הקמת תאגיד השידור הציבורי החדש | חקיקת חוק הקולנוע ושמירה על חופש הביטוי והיצירה | ההכרה בפריסת מס הכנסה | המהפכה בתמחור השימוש בחומרי ארכיון רשות השידור | הבטחת מתן קרדיטים לבמאי-ות, ועוד.

סיכום פעילות האיגוד בשנת 2019

קיראו עוד על פעילות האיגוד

לשאלות ומידע נוסף ניתן לפנות למשרד האיגוד
בדוא”ל: ayala@directorsguild.org.il
או בטלפון: 077-4181601

  מסלול תמיכה באיגוד

  מה זה אומר? מסלול התמיכה הוא מסלול חדש ופתוח, המיועד לגייס את הקהילה לתמוך ביוצרים-ות וביצירה […]

  View more

  מסלול חברות מלא

  מי זכאי-ת להצטרף ע”פ תקנון איגוד הבמאיות והבמאים רשאי-ת להצטרף לאיגוד מי שחלים לגביו-ה התנאים הבאים: במאי-ת קולנוע […]

  View more

  מסלול במאי-ות העתיד

  מה זה אומר ״במאי-ות העתיד?״ בארץ קיימים מעל עשרה מוסדות ללימודים גבוהים של קולנוע וטלוויזיה, ובכל […]

  View more