22 בפברואר 2023

קול קורא: חממת סטודיו דרום 2023

עד 17/4 | נפתחה ההרשמה לחממת “סטודיו דרום” – חממה בינלאומית המשמשת פלטפורמה לחשיפת פרויקטים קולנועיים בארץ ובעולם, וכניסה לשוק הקו-פרודוקציות.

“סטודיו דרום”, שתתקיים השנה זו הפעם השמינית, היא חממה בת 5 ימים לפיתוח סרטי ביכורים, המוקדשת לבמאיות/ים ומפיקות/ים מישראל העובדים על סרטם העלילתי הראשון או השני באורך מלא.

פלטפורמה ייחודית זו ליצירה חדשה וצעירה היא יוזמה של פסטיבל קולנוע דרום, בית הספר לאמנויות הקול והמסך בספיר, בשיתוף פסטיבל שלוש-היבשות בנאנט, צרפת, המפעיל את חממות Produire Au Sud ב-8 מדינות ברחבי העולם, קרן קולנוע נגב, קרן רבינוביץ’ לאמנויות – פרויקט קולנוע, ומשרד התרבות והספורט.

בכל שנה מתקבלים לחממת “סטודיו דרום” 4-5 צוותים של במאיות/ים ומפיקות/ים, ובליווי צמוד של מנטוריות/ים בכירות/ים מצרפת ומישראל, זוכים לפיתוח מעמיק של הסרטים שלהם בתחומי התסריט, הפקה, קו-פרודוקציות וגיוס מימון, אמנות הפיצ’ ועוד. החממה כולה מתנהלת בשפה האנגלית מתוקף נוכחות המנטורים/יות הבינ”ל ומתוך השאיפה להכין את הצוותים לקידום הפרויקטים שלהם מעבר לים.

בכל שנה מגיעה החממה לשיאה באירוע פיצ’ חגיגי במהלכו מוצגים הפרויקטים בפני מפיקים/ות ומפיצים/ות מישראל ומהעולם.

ניתן להגיש לחממה סרטם עלילתיים ארוכים בשלבי פיתוח בלבד (סרטים דוקומנטרים, אנימציה וסרטי טלוויזיה או סדרות לא יתקבלו לבחינה). יכולים להגיש לחממה צוותים של במאי-ת ומפיק-ה בלבד.

מועד אחרון להגשה: יום ב׳, ה-17/4/2023

לכל הפרטים ולהגשה