26 בדצמבר 2021

קול קורא: סרטי תעודה קצרים על מוזיאון ת״א לאמנות | הקרן החדשה

נדחה הדדליין: עד 23/1 | במלאות 90 שנה להיווסדו של מוזיאון תל אביב לאמנות, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומוזיאון ת״א מזמינים יוצרי-ות קולנוע להגיש הצעות לסרטי תעודה קצרים באורך של 15 – 20 דקות, העוסקים במרקם התרבותי של המוזיאון.

מוזיאון תל אביב לאמנות חוגג 90 שנה של אמנות, מסורת ומודרניזם הדרים בכפיפה אחת. הסודות הטמונים בין כותלי המוסד הוותיק מגלים סיפורים מרתקים, לעיתים מפתיעים. סיפורן של יצירות התרבות שהוצגו במהלך שנות קיומו, שלובות בקורות העיר תל אביב-יפו, ארץ ישראל המנדטורית ומדינת ישראל המודרנית.

המוזיאון מעודד אנשי קולנוע ליצור סרטי תעודה קצרים שיבחנו מנקודות מבט מקוריות ומגוונות את פעילות המוזיאון לאורך כל שנות קיומו. מי היו היוצרים, האוצרים ואנשי הרוח שעיצבו את המקום? איך התגלגלו היצירות אל פתחו, ואיך כרוכה ההיסטוריה המורכבת של המוסד האמנותי הוותיק באירועים מכוננים של העיר תל אביב־יפו ושל המדינה? ומה עוד ניתן לגלות על אחד מעמודי התווך התרבותיים של ישראל?

המוזיאון פותח את שעריו ומזמין יוצרים-ות לנבור בארכיונים, בתיקי האמן ובתיקי היצירות, במסמכים ההיסטוריים ובמחסנים. המוזיאון יעמיד לרשות היוצרים-ות הנבחרים את אוספיו, אלפי מסמכים, התכתבויות, צילומים והקלטות, זאת לצד צוות העובדים וותיקי המוזיאון אשר אוחזים בזיכרון הקולקטיבי של המוסד – ולרובם שלל סיפורים מרתקים.

בתאריך 22/12/2022 בשעה 16:30 יתקיים מפגש מקדים במוזיאון תל אביב לאמנות. במפגש יינתנו דגשים להגשת הקול הקורא, אפשרויות לפיתוח כווני תוכן, וכן הכוונה למחלקות המוזיאון השונות שאליהן ניתן לפנות לצורך גיבוש רעיונות. להשתתפות במפגש יש לאשר הגעה בדוא”ל: films@tamuseum.com

מועד אחרון *ומעודכן* להגשה: 23 לינואר 2022.

על הסרטים להיות מוכנים עד לדצמבר 2022.

לכל הפרטים ולהגשה