1 בינואר 2018

חברים-ות התעוררו!

מחסלים את היצירה הישראלית המקורית ואת הפרנסה שלכם-ן! הוועדה המשותפת לוועדות הכנסת והכלכלה מקדמת בבהילות ביטול של הרגולציה על הערוצים הייעודיים, בתמיכת הערוצים המסחריים. המשמעות: ביטול גורף של כל מחוייבות להשקעה או שידור תוכן מקורי ישראלי. היו קשובים-ות לעדכוני האיגוד בנוגע לפעולה

אמש (חמישי) ננעץ המסמר הראשון בארון הקבורה של היצירה הישראלית המקורית, כשהוועדה המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת הכלכלה הוקמה והתכנסה בבהילות, מהיום להיום, לדון בביטול הרגולציה על הערוצים הייעודיים (ערוץ 20, ערוץ 24, ערוץ 9 וערוץ הלא בערבית), בתמיכת הערוצים המסחריים – “רשת”, “קשת” וערוץ 10.

מטרת הוועדה, כפי שעולה מדברי חברי הכנסת ומטיוטת החוק שהופצה, הינה לבטל לחלוטין כל רגולציה על הערוצים הייעודיים, כל מחוייבות להשקעה או שידור תוכן מקורי ישראלי וכל סמכות שיש למועצת הכבלים והלווין עליהם.

שלא יהיה לכם-ן ספק, מיד אחרי שיעבור החוק, הוא יוחל על כלל גופי השידור בישראל ומחוייבויות התוכן בשוק התקשורת הישראלי יימחקו כליל. זו הסיבה, מן הסתם, שהערוצים המסחריים תומכים בחקיקה.

אל תהיו שאננים-ות,  אל תאמרו “כרגע יש עבודה ולכן הכל טוב” – הממשלה עובדת בימים אלה ממש על חיסולה של כל יצירה ישראלית בטלוויזיה הישראלית ואת התוצאות אתם-ן תרגישו אחרי שתעבור החקיקה.

בלי רגולציה לא תהיה יצירה ישראלית!!! בלי רגולציה לנו לא תהיה עבודה בטלוויזיה!!!

לממשלת ישראל ולשותפיה בוועדה המשתפים עמה פעולה, לא אכפת מהיצירה הישראלית, מהשפה העברית, הערבית והשפות האחרות המדוברות בישראל, לא אכפת להם מהתרבות הישראלית, על שלל גווניה, ולא אכפת להם מהאופן בו היא משתקפת מעל מסכי הטלוויזיה – פשוט לא אכפת להם.

אנחנו לא נעמוד מנגד בשעה שערכי התרבות הישראלית ופרנסתם-ן של אלפי יוצרים-ות, מפיקים-ות, שחקנים-יות, עובדים-ות וספקי-ות שירות לתעשיית הטלוויזיה נמצאים בסכנה!

היו נכונים-ות לפעולת מחאה בקליק במוצ”ש הקרוב. פרטים נוספים בהודעה מיוחדת.

ואנא, היו קשובים-ות לעדכוני האיגוד ונכונים-ות לפעולות נוספות כבר בימים הקרובים. 

שוק הטלוויזיה עומד בפני צונאמי של חקיקה שיביא לקריסתו המוחלטת – אסור לנו לתת לזה לעבור.