20 בינואר 2020

הטבה לחברים-ות: הרשמה לסדנת תחקיר דוקומנטרי #2

הפורום הדוקומנטרי בישראל, בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה וספריית בית אריאלה, גאים להשיק מחזור שני של הסדנה לתחקיר דוקומנטרי – להיכרות, התנסות ורכישת כלים ליצירת תחקיר דוקו מעולה

בסדנה נסקור בארבעה מפגשים כפולים את שלושת תחומי התחקיר המרכזיים: תוכן, חומרי ארכיון ודמויות. את המפגשים יעבירו תחקירנים/ות ויוצרות/ים בולטים בתחום.

הסדנה מיועדת ליוצרים/ות, עיתונאים/ות, מפיקים/ות מתחילים ומקצועיים כאחד, המעוניינים להעמיק את היכרותם עם פרקטיקות שונות של תחקיר ליצירה דוקומנטרית, החל משלב הרעיון ועד לאונליין.

חברי-ות האיגוד זכאים להנחה ע”ס 10% בהרשמה לסדנה, בהצגת קוד קופון לחברים-ות, בעמוד ההרשמה.

לקוד הקופון לחברים בלבד >>

פירוט המפגשים:

*9.2.20 מפגש ראשון: תחקיר תוכן*
כיצד קונספט תיאורטי הופך לתחקיר שטח, שמהווה את הבסיס התוכני ליצירה הקולנועית. נסקור את שלבי פיתוח התחקיר, זיהוי תמות מרכזיות וקביעת גבולות גזרה לעיצוב הטריטמנט של היצירה.
דוברים: ענת זלצר (‘שיעור מולדת’, ‘כביש 60’) ודורון צברי (‘מגש הכסף’, ‘בית שאן סרט מלחמה’)

*16.2.20 מפגש שני: תחקיר ויזואלי*
נסקור את עולם התחקיר הוויזואלי הרחב, הארכיונים החשובים, שיטות חיפוש, איתור, מיון ושימוש בחומרים. ניגע על קצה המזלג בזכויות יוצרים ושימוש הוגן של חומרי ארכיון.
מרצות: דניאלה רייס רזון וחגית בן יעקב.

*23.2.20 מפגש שלישי: תחקיר דמויות*
פריטת הנושאים בסרט או בסדרה לדמויות ואנשי מפתח רלוונטיים. גישות למציאת מתועדים/מרואיינים מעניינים ומתאימים, מורכבות האינטראקציה – פרקטיקות וקשיים. מרצה: אלונה עבדי.
מקרה בוחן: ליגה ג’ – מאחורי הקלעים של תהליך האיתור והעבודה עם המתועדים בסדרה “ליגה ג” – עונה 2.
דוברים: במאי הסדרה רובי אלמליח ועורכת התוכן והתחקיר מיטל צביאלי.

*1.3.20 מפגש רביעי: הלכה למעשה*
אוקיי אז מה עושים בפועל? השיקולים ההפקתיים המעורבים בתהליך התחקיר, כיצד ניתן למקסם את שיתוף הפעולה בין מפיק/ה לתחקירן/ית על מנת להניב את התוצרים הטובים ביותר?
דוברים: הבמאי דוקי דרור והמפיקה ליאת אשד קמאי (‘אין אריות בתל-אביב’)
פיתוח תחקיר – התנסות מעשית בתחקיר, סקירת הדרכים השונות לפתח תחקיר – משלב הרעיון עד להגשה למפיק/ה והשקה בין תחומי התחקיר השונים. מרצה: סיגל ראש.

לרכישת כרטיסים לסדנה כולה או למפגש בודד (מספר המקומות מוגבל)