30 באוגוסט 2021

מוזמנים-ות: מפגש אקסלרטור ליצירה נשית | קופרו

ב-14/9 | הקרן לשיווק תוכן ישראלי קופרו מזמינה יוצרות להירשם למפגש ״נקודת הזינוק – סרטי אימפקט ויצירה נשית״ עם בוני כהן – במאית, מפיקה ומייסדת שותפה של חברת ההפקה האמריקאית Actual Films. חינם בהרשמה מראש.

קופרו – הקרן לשיווק תוכן ישראלי מזמינה יוצרות למפגש ״נקודת הזינוק – סרטי אימפקט ויצירה נשית. במפגש בוני כהן תספר על מה הוביל אותה להקים את את Catapult Film Fund שתומכת בפיתוח סרטי דוקו בעלי אימפקט חברתי ועל הדרך שעוברים הסרטים הנבחרים עד שהם מוצגים על מסך הקולנוע.

בנוסף, נדון בשני סרטים המייצגים את יצירתה הקולנועית הענפה, ומתמקדים בגיבורות שהן נשים AUDRIE & DAISY ו – ATHLETE A המדוברים והמוערכים. ננסה להבין האם יש לדעתה משמעות לנקודת מבט של אישה יוצרת ואם כן – מהי?

המפגש יתקיים ביום שלישי 14/9, בשעה 20:00, בזום │ חינם לנרשמים מראש

בוני כהן, מייסדת שותפה של חברת ההפקה האמריקאית Actual Films ביימה והפיקה לאורך השנים מגוון רחב של סרטים דוקומנטריים עטורי פרסים. ב-2020 היא ביימה יחד עם בן זוגה לעשייה הקולנועית, ג’ון שנק, את הסרט המטלטל ATHLETE A, אשר הופק כ Netflix Original, התקבל לפסטיבל הסרטים טרייבקה ועורר הדים רבים ברחבי העולם. כהן הייתה במאית שותפה של AN INCONVENIENT SEQUEL: TRUTH TO POWER אשר פתח את פסטיבל סאנדנס 2017, הופיע ברשימת המועמדים המקוצרת לאוסקר 2018 והיה מועמד ל BAFTA באותה שנה לסרט התיעודי הטוב ביותר. בשנת 2016 ביימה בוני את הסרט AUDRIE & DAISY, זוכה פרס פיבודי, שהוקרן בבכורה בפסטיבל סאנדנס 2016 ונהיה אף הוא Netflix Original. בנוסף לעבודות הבימוי, שימשה בוני כמפיקה ב – THE ISLAND PRESIDENT אשר זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו 2011. עבודתה כמפיקה וכבמאית ב- THE RAPE OF EUROPA זיכתה אותה במועמדות ל PGA ו- WGA והסרט נכנס לרשימת המועמדים המקוצרת לאוסקר. עוד קודם לכן, הפיקה בוני את סרטו של ג’ון אלס WONDERS ARE MANYאשר השתתף בסאנדנס וביחד עם אותו אלס היא ביימה את INSIDE GUANTANAMO, שהיה מועמד לפרס האמי לסרט התיעודי הטוב ביותר בשנת 2009. כהן שימשה כExecutive Producer בסרטים3.5 MINUTES ו ART AND CRAFT – שניהם נבחרו לרשימת המועמדים המקוצרת לאוסקר בשנת 2015.

בוני כהן וליסה קליינר צ’אנוף ייסדו והקימו במשותף את Catapult Film Fund ב 2010 במטרה לתמוך בפיתוח סרטים דוקומנטריים חשובים ובעלי אימפקט ולגרום להם יותר מאוחר “לקרות”. הקרן מסייעת וממלאת פער כלכלי שקיים בנוף התמיכה והמימון הקולנוע התיעודי בשלבי הפיתוח.

לפרטים נוספים ולהרשמה

לאיוונט