26 בינואר 2020

הכר את הקרן | מפגש עם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

ב-2/2 | איגוד הבמאיות והבמאים בשיתוף ספרית בית אריאלה גאים להזמין למפגש נוסף בסדרה “הכר את הקרן”, והפעם – הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה!

בעקבות השינויים הדרסטיים בהתנהלות הקרנות, איגוד הבמאיות והבמאים יוצא בסדרת מפגשים שמטרתם לחשוף את היוצרות והיוצרים לפעילויות הקרנות, לשינויים בנהלי ההגשה ולמגמות בשטח.

במפגש החמישי בסדרה, נארח את מנכ”לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה דורית ענבר, ואת המנהל האמנותי של הקרן רון גולדמן. את המפגש תנחה הבמאית והיוצרת אביגיל שפרבר.

כפי שלמדנו במפגשים הקודמים, מבחני התמיכה החדשים נתונים לפרשנות שונה בידי כל קרן. בחלקו הראשון של המפגש, דורית תדבר על הדגשים המיוחדים שהקרן החדשה שמה על התקנות החדשות, ועל האופן בו היא מתנהלת אל מול השינויים. בין השאלות שנשאל – באיזה אופן מתנהלת הלקטורה? האם מתקיימות פרזנטציות? מהי שיטת הניקוד, וכיצד מגיעים להחלטות הסופיות? 

בחלקו השני של המפגש, נדבר על פרקטיקה: מה קורה לתסריט שהגשתי מהרגע בו לחצתי “סנד”? ונקבל דגשים להגשה מוצלחת – מה הקריטריונים בבחירת תסריט? במה כדאי להשקיע את מרב הזמן והמאמצים? כמה מוכן צריך להיות התסריט שמגישים-ות? ועוד.

בהמשך, נבקש טיפים עבורנו, היוצרים-ות, כיצד לשרוד בתחום אכזרי כמו תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, והאם בכלל כדאי לנו? 

 המפגש יתקיים ביום ראשון 2 בפברואר 2020, בשעה 19:00 בדיוק, בספריית הרמב”ם / בית אריאלה (שד’ שאול המלך 25, ת”א).

שימו לב: תינתן עדיפות בהרשמה לחברי-ות איגודי הקולנוע והטלוויזיה (במאיות ובמאים, תסריטאים, איגוד המפיקים, שח”ם, אקט, איגוד העורכים, איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים, איגוד מקצועות האנימציה, הפורום הדוקומנטרי בישראל) ולסטודנטים-ות לקולנוע

שאר הציבור מוזמן להירשם, והכניסה תתאפשר על בסיס מקום פנוי.

להרשמה > 

~מוזמנים-ות!~

***

לסיכומי האירועים הקודמים בסדרה “הכר את הקרן” [*לחברים-ות בלבד*]:

מפגש עם קרן גשר | מפגש עם קרן הקולנוע הישראלי | מפגש עם קרן מקור | מפגש עם קרן רבינוביץ’