27 בפברואר 2019

בבחירות הקרובות בוחרים תרבות!

איגודי היוצרים מעוניינים להוביל קמפיין רחב הקורא לחייב את המפלגות לשלב במצען את חזונן בכל הנוגע לתרבות המדינה. ב-15/3 יתקיים כנס “בוחרים תרבות” – פאנל עם ראשי המפלגות, שיציגו את תכניותיהם לקידום התרבות וישיבו על סוגיות בוערות

מה עמדותיו של בני גנץ על מצב התרבות בישראל? מה התכניות של אורלי לוי בעניין תקציבי היצירה בפריפריה? ומה מופיע בפרק התרבות של מפלגת העבודה? הבית היהודי? ישראל ביתנו? כמדי בחירות, אנו מוצאים עצמנו מסוחררים מהקמפיינים של שלל המפלגות, העוסקים בשלל נושאים – אבל לא בתרבות.

לאן מתכוונים-ות להוביל הפוליטיקאים-ות בבחירות האלה: לצנזורה הולכת ומעמיקה או לחופש ביטוי ויצירה? זה הזמן לדרוש ולקבל תשובות! לקראת הבחירות הקרובות, איגוד הבמאיות והבמאים, לצד פורום מוסדות התרבות וחברינו וחברותינו בארגוני היוצרים הנוספים, מעוניינים לשנות את השיח הציבורי ולהוביל קמפיין רחב הקורא לחייב את המפלגות לשלב במצען ובנאומי הבחירות שלהן את חזונן בכל הנוגע לתחום התרבות בישראל. אמני-ות הארץ הם חלק חשוב ובלתי נפרד מאזרחי המדינה ומביאים לנו הישגים אמנותיים וסיבות רבות לגאווה. מגיע לנו להבין לאן נושבות הרוחות.

חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים מוזמנים לכנס “בוחרים תרבות” – שיתקיים ב-15/3, החל מהשעה 11:00, במרכז “נא לגעת” בנמל יפו – יארח פאנל עם ראשי המפלגות, שיציגו את תכניותיהם לקידום התרבות וישיבו על סוגיות בוערות.

הכניסה חופשית, בהרשמה מראש בטופס מצ”ב