22 בינואר 2019

סטודיו לבימוי | FROM LOW BUDGET TO GLOW BUDGET

איך להפיק את המקסימום במינימום אמצעים, בהובלת הבמאי רני סער. המפגש יתקיים ב-4/2 ב”מיינדספייס” בתל אביב. ההרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל. תינתן עדיפות בהרשמה לחברי-ות האיגוד

כבמאים, לא תמיד עומדת לזכותנו הפריבילגיה לעבוד עם התקציב שקיווינו לו (לפעמים זה אפילו לא קרוב), ולרוב אנו נאלצים להתפשר על החזון היצירתי שלנו, דבר של מוביל אותנו, לעיתים קרובות, לתסכול וייאוש שעלולים לסכן את היצירה שלנו ולהפוך אותה די בקלות מרגע של הגשמת חלום לסיוט אחד גדול.

איגוד הבמאיות והבמאים מזמין למפגש: FROM LOW BUDGET TO GLOW BUDGET, שיתקיים ביום שני, 4/2, ב”מיינדספייס” (אחד העם 54) בתל אביב. מתחילים ב-19:00 בדיוק. הבירה והנשנושים עלינו!

את המפגש יעביר הבמאי וחבר הנהלת איגוד הבמאיות והבמאים רני סער (“עספור”, “רמזור”, “זגורי אימפריה” “או בוי”, “יום האם” ועוד), שידגים במפגש זה דרכים להפיק את המרב ממה שעומד לרשותך – כיצד לעמוד בלוחות הזמנים, כיצד להתנהל על הסט, כיצד לבחור את אנשי הצוות הנכונים, מהן הדרכים היעילות ביותר לעבודה עם שחקנים ואיך לעורר השראה בצוות כולו על מנת להפיק את המקסימום.

רני ישתמש בין השאר במקרה בוחן מסדרת הדרמה היומית “עספור”,  שביים בשנת 2010,  והפכה להיות להיט ישראלי ענק למרות שהופקה בתקציב נמוך מאוד.

רני סער:  “עספור הופקה בתקציב דל, תקציב של אופרת סבון, ולוח זמנים צפוף שכלל צילום בקצב מטורף של פרק אחד ביום צילום וכל זה בלוקיישנים ולא באולפן, כפי שהיה נהוג עד אז. הייתי צריך לביים 52 פרקים ב-52 ימי צילום. בסופו של דבר הצלחתי לסיים את הצילומים ב-48 ימים בלבד! המקרה של עספור, הוביל אותי למסקנה שיש דברים בשליטתנו כבמאים, שהם מעבר לזמן וכסף. את הדברים האלה אני חוקר כבר 10 שנים…”

את תורת ה-GLOW BUDGET שלו, סער מלמד בשנים האחרונות באוניברסיטת תל אביב. בואו לקבל טעימה ממנה וכלים יעילים להתמודדויות עם תקציב נמוך ולו”ז צפוף.

הכניסה למפגש חופשית, בהרשמה מראש בלבד (בלינק מצ”ב). מספר המקומות מוגבל. תינתן עדיפות בהרשמה לחברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים.