4 בפברואר 2019

פוגשים את התעשייה | מפגש #3 עם כתרי שחורי: מקורות גיוס תקציב, משקיעים פוטנציאליים, הקול הישראלי

המפגשים המקצועיים עם שחורי – מנהל קרן הקולנוע ישראלי היוצא מתקיימים בשיתוף עם סינמטק תל אביב ומטרתם לשתף את המשתתפים-ות בידע הרב ובניסיון העשיר שצבר שחורי במהלך חמישה עשורים בתעשיית הקולנוע המקומית והבינלאומית. הכניסה חופשית לחברי-ות איגודי היוצרים בקולנוע ובטלוויזיה ולסטודנטים לקולנוע, בהרשמה מראש בלבד. מספר המקומות מוגבל


איגוד הבמאיות והבמאים נפרד מכתריאל (כתרי) שחורי – מנהל קרן הקולנוע ישראלי היוצא בארבעה מפגשים מיוחדים. המפגשים – שיעסקו, בין השאר, במימון סרטים על ידי קרנות הקולנוע, “הגשה מנצחת” וגיוס משקיעים – יתקיימו בסינמטק תל אביב, על בסיס חודשי, בהובלת שחורי – מנהל הקרן לקולנוע ישראלי היוצא, שישתף את המשתתפים-ות בידע הרב ובניסיון העשיר שצבר במהלך חמישה עשורים בתעשיית הקולנוע המקומית והבינלאומית.

17/4/2019 מפגש #3 תקציב: מקורות גיוס תקציב, משקיעים פוטנציאליים, הקול הישראלי
גיוס תקציב להפקה הוא גורם משפיע ודומיננטי בהצלחתו של פרויקט, ולעיתים עלול למנוע את הפקתו מלכתחילה. איך נבין את הסיכויים לגיוס תקציב לסרט וכיצד נערך בהתאם? האם עיסוק בנושאים מסוימים פותח אפשרויות גיוס תקציב בקלות רבה יותר והאם יש נושאים שידועים כבעיתיים? האם “מותר לחלום” או שעדיף לשמור על גישה צנועה ולהבין מראש שישנם תסריטים שקשה לגייס עבורם תקציב? ומה זה בכלל “קופרודוקציה”? איך נכון לגשת לפרויקט כזה וכיצד מחפשים משקיעים בחו”ל?
אורח מיוחד: מארק רוזנבאום, שלומי אלקבץ
מנחת המפגש: יו”ר איגוד הבמאיות והבמאים

6/5/2019 מפגש #4 כתרי בפרידה אישית
המפגש הרביעי והאחרון יוקדש לשיחה של כתרי עם במאי על היצירה המשותפת, על האופן שבו הגיעה לכלל מימוש, התקבלותה והשפעתה. פרטים נוספים על היצירה, וכן, על המשתתפים-ות במפגש – בקרוב.

פרטים נוספים על כל המפגשים יפורסמו בהמשך, באתר איגוד הבמאיות והבמאים ובעמוד הפייסבוק של האיגוד.

הכניסה חופשית לחברי-ות איגודי הקולנוע והטלוויזיה (במאיות ובמאים, תסריטאים, שח”ם, אקט, איגוד העורכים, איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים, איגוד מקצועות האנימציה, הפורום הדוקומנטרי בישראל, איגוד המפיקים) ולסטודנטים-ות לקולנוע בלבד, בהרשמה בטופס מצ”ב.

לרכישת כרטיס רגיל בסינמטק תל אביב: https://bit.ly/2SdQzBe

המפגשים הקודמים:

20/2/2019, 18:00 מפגש #1: חופש המימון – יש חיה כזאת?
לאחרונה עוברת תעשיית הקולנוע כולה טלטלה המייצרת מחלוקות בקרב האוכלוסייה בכלל ויוצרי-ות הקולנוע בפרט. במסגרת הדיון במפגש הראשון, ננסה לגעת בתפוח האדמה הלוהט והאקטואלי: פוליטיקה בתוך קרנות הקולנוע. נדון בהקמת הקרן לקולנוע ישראלי והחזון העומד בבסיסה, נסקור משברים שחוותה לאורך השנים ונדבר על הקמת מועצת הקולנוע. האם היום, בהשוואה לעבר ניצבת סכנה אמתית לחופש היצירה הקולנועית בישראל?
מנחה המפגש: יאיר רוה

27/3/2019 מפגש #2 הגשה מנצחת: איך עושים את זה?
חלק כמעט בלתי נפרד מעולמנו המקצועי כיוצרים-ות, כולל עבודה עם ומול קרנות הקולנוע השונות. מרבית היוצרים-ות מגישים שוב ושוב לקרנות ורובם, באופן טבעי, זוכים לתשובות שליליות. במפגש זה נדון בהגשה לקרנות הקולנוע: איך משפרים הגשה? אלו אלמנטים עלולים לחבל בהגשה? ממה כדאי להימנע? במה כדאי להשקיע את מרב הזמן והמאמצים?
מנחת המפגש: יו”ר איגוד הבמאיות והבמאים לימור פנחסוב