30 בדצמבר 2021

קמפיין #יוצריםתרבותשווה – תעשיית הקולנוע והטלוויזיה קוראת לשיוויון מקצועי של א-נשים עם מוגבלויות

תעשיית הקולנוע והטלוויזיה קוראת לשיוויון מקצועי של א-נשים עם מוגבלויות: קמפיין #יוצריםתרבותשווה❗

בתחילת החודש, יצאנו לדרך – איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף קרן משפחת רודרמן, קרן גשר ואיגודי היוצרים-ות – בהשקת קמפיין למען שיוויון מקצועי של אנשים עם מוגבלות: קמפיין #יוצריםתרבותשווה.

הקמפיין “יוצרים תרבות שווה נבע מתוך צורך ממשי להביא לייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. הקמפיין, בשותפות איגוד הבמאיות והבמאים, קרן משפחת רודרמן, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, שח״ם – ארגון השחקניות והשחקנים, איגוד התסריטאים ואקט – איגוד עובדי/ות תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל, שם לעצמו ליעד לרתום את אנשי התעשייה למטרה החשובה הזו, ולאפשר הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות להשתלב בה.

אנשים עם מוגבלות מהווים 20% מהאוכלוסייה, הם המיעוט הגדול ביותר בישראל ובעולם ועדיין מיעוט המופלה לרעה וכמעט ואינו זוכה לייצוג בנוף התרבותי. אחוזי העסקת אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה בישראל נמוכים, כך גם בשילובם בתעשיית המדיה. יתרה מכך, כשירצו לייצג אותם על המסך, לרוב ילהקו שחקן ללא מוגבלות שיגלם את דמותם. אנו מבקשים לחולל שינוי וקוראים לכל מקבלי ההחלטות בתעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והמדיה החדשה בישראל, להצטרף למהלך ולחתום על האמנה לטובת קידום שוויון הזדמנויות וייצוג הולם לאנשים עם מוגבלות.

במסגרת הקמפיין, יצרנו סרטון מקצועי, שזכה עד כה למאות אלפי צפיות ואלפי שיתופים נרגשים, שנעשה כל כולו ע״י אנשים מוכשרים עם מוגבלות. בנוסף, בתחילת החודש (דצמבר, 2021) התקיים ערב השקה חגיגי ומרגש, במעמד שר התרבות חילי טרופר, מנכ״ל תאגיד השידור הציבורי אלדד קובלנץ, מנכ”לית קרן גשר לקולנוע רב תרבותי זיו נווה, סמנכ״לית קרן משפחת רודרמן גליה גרנות, יו״ר איגוד הבמאיות והבמאים לימור פנחסוב, נציגי-ות איגודי היוצרים-ות והתעשייה, ויוצרות ויוצרים; בו הוקרן הסרטון לראשונה והושק קמפיין #יוצריםתרבותשווה.

אנו רוצים להודות לשותפינו לעשייה ולדרך, למנחת אירוע ההשקה ויטל זינגר, למנחי הפאנלים עידן אלתרמן ושי גל, לכל הדוברים והמשתתפים-ות, ולכל מי שצפה, שיתף, עשה לייק, חתם-ה על האמנה, ולקח-ה חלק בקמפיין. אנחנו רק בתחילתו של שינוי ונמשיך לפעול למען #תרבותשווה!

אנו קוראים לכם ולכן להצטרף למהלך ולחתום על האמנה לטובת קידום שוויון הזדמנויות וייצוג הולם לאנשים עם מוגבלות:

לפרטים נוספים, קריאה וחתימה על האמנה

להרשמה למאגר התעסוקה

לצפייה בסרטון

קמפיין #יוצריםתרבותשווה

~שתפו והפיצו!~