27 ביולי 2021

דו״ח ועדת פולקמן פורסם: שוק התקשורת בסכנה מיידית!

מסקנות ועדת פולקמן הן כניעה לטייקוני התקשורת על חשבון השחקנים והיוצרים! אנו דורשים משר התקשורת הנדל להגדיל את חובת ההשקעה ביצירה הישראלית לטובת הציבור הישראלי ולא לסייע שוב לבעלי ההון!

באיחור של 7 חודשים, הוועדה לבחינת האסדרה בשוק השידורים – ועדת פוקלמן – הגישה הבוקר את הדו”ח המסכם לשר התקשורת הנדל. הוועדה המליצה, בין השאר, על הקמת רגולטור אחד – “רשות השידורים המסחריים” עם סמכויות מגודרות ומצומצמות שתפקח על ספקי התכנים והערוצים המסחריים; הפחתת היקף ההשקעה בתוכן ישראלי מקורי ב-2%!; וצמצום מיקרו רגולציה והתערבות הרגולטור.

אלה גזרות קשות ליצירת המקור הישראלית! אנו צריכים אתכם-ן איתנו במאבק – הישארו דרוכים והצטרפו אלינו! נמשיך לעדכן.

תגובת איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף איגוד התסריטאים, שח״ם ואק״ט:

“מסקנות ועדת פולקמן הן כניעה לטייקוני התקשורת על חשבון השחקנים והיוצרים הישראלים. משרד התקשורת חייב להתקדם למאה ה-21 ולהחיל את החוק הקיים על כל שידורי הטלוויזיה ללא טריקים ושטיקים וללא הבחנה בטכנולוגיה באמצעותה הם משודרים. תקציב הפקות המקור בישראל מגיע אך ורק מחובתם של גופי השידור להשקיע אחוז קטן מהכנסותיהם העצומות לטובת הצופים. לציבור בישראל מגיע טלוויזיה איכותית!

״ועדת פולקמן מעניקה הגנות מהשקעה על הטייקונים הכי עשירים בישראל, על תאגידים שמגלגלים מיליארדים, ועושקת את תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, שבה יוצרים ישראלים מחשבים איך הם סוגרים את החודש. תאגידי התקשורת בזק, הוט, סלקום ופרטנר מגלגלים ביחד סכום אסטרונומי של 19 מיליארד שקל בשנה. במקום לדאוג שבעלי ההון יחזירו לצרכן הישראלי איכות בתמורה, ממשיכה פקידות האוצר והתקשורת לדאוג רק לטובתם של התאגידים והטייקונים.

“ללא חובת השקעה – אפשר יהיה לסגור את הטלוויזיה בעברית. לא יהיו יותר פאודה, שטיסל, או שבבניקים. במקום להגדיל את חובה השקעה ביצירה הישראלית לטובת הצרכן הישראלי- מקטינים אותה – אין עוול גדול מזה.

“שר התקשורת יועז הנדל צריך להחליט אם הוא מגן על התעשייה המקומית, או חובר לבעלי ההון. אנו דורשים משר התקשורת לערוך את התיקונים הנדרשים במסקנות הוועדה ולהציל את הטלוויזיה הישראלית”.

לקריאת הדוח המלא

לכתבה בדה מרקר

לכתבה באתר וואלה

לכתבה באתר ויינט

לקריאה נוספת