29 ביוני 2020

שר התקשורת חה״כ יועז הנדל מודיע: חלוקת כספי הביד להשקעה בהפקות מקור

מלשכת שר התקשורת ח״כ יועז הנדל נמסר לנו כי הוחלט לחלק את כספי ה״ביד״ להפקות מקור ישראליות דרך הרשות השניה ומועצת הכבלים והלוויין באופן זהה בין קשת, רשת, יס והוט

מלשכת שר התקשורת יועז הנדל נמסר לנו כך:

״החלטתי לממש את סמכותי ולחלק את כספי הביד (תשלום של הערוצים עבור השימוש באפיקים 12, 13 ו-14 על ידי קשת, רשת וערוץ עשר בזמנו) להפקות מקור ישראליות דרך הרשות השניה ומועצת הכבלים והלוויין באופן זהה בין קשת, רשת, יס והוט. על הכספים להיות מושקעים בהפקות מקור, בתכנים בעלי זיקה להוויה הישראלית כגון: ממלכתיות, התיישבות, קליטת עליה, גיוון החברה הישראלית, ציונות, שילוב מיעוטים בחברה הישראלית, יהדות התפוצות, היסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל. בכוונתי לייצר הליך שיאפשר העברת הכספים במהירות שיא לאחר שימוע״.

נזכיר כי הביד הוא כסף שאמור לחזור לערוצים המסחריים לצורך רכישת הפקות מקור קנויות, ובכך לחזור חזרה לתעשיית התוכן בישראל, שממילא סובלת ממשבר קשה בשנה האחרונה לאחר מיזוג רשת וערוץ עשר והכניסה הגוברת לשוק של פלטפורמות שאינן מחויבות להשקעה בתוכן מקומי.

אנו מברכים את שר התקשורת הנכנס יועז הנדל על השינויים והרפורמות המהירים אותם הוא מקדם באופן מהיר ויעיל. 

נמשיך לפעול למען העברת הכספים לטובת הפקות המקור והתמיכה בתעשייה המקומית, ולעדכן אתכם-ן בהתפתחויות האחרונות כגון מאבקנו לביטול ההכרה בעודפי השקעות לחברת רשת על ידי הרשות השניה:

לפרטים נוספים על כספי הביד

לקריאת מכתב האיגודים לרשות השניה השבוע

מכתב האיגודים לרשות השניה – דורשים את פרסום הדוחות!

הודעת יועז הנדל כי יחייב את הרשות השניה לפרסם את הדוחות