5 במאי 2021

מכתב האיגודים לשר התקשורת החדש: קריאה דחופה לפעולה!

איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף איגוד התסריטאים והפורום הדוקומנטרי בישראל, שלח מכתב לשר התקשורת החדש: אל תכנע לחובבנות וללחץ הפוליטי ודחה את מסקנות ועדת פולקמן, על מנת לאפשר בחינה מעמיקה ורצינית של הרגולציה והאסדרה הרב הערוצית!

אחרי חודשים של שיתוק מונה אתמול שר תקשורת חדש בישראל, חה״כ איתן גינזבורג. ביום רביעי פנינו אל השר הטרי במכתב, על מנת להבהיר בצורה חד משמעית – גורלה של היצירה המקומית מצוי בסכנה אמיתית!

הגופים הפועלים מתחת לרדאר הרגולציה בתעשיית הטלוויזיה הישראלית, ישראלים ובינלאומיים, אשר אינם מחוייבים בהשקעה ביצירות מקור ישראליות, גורמים לנזק עצום ליצירה המקורית, בעודם גוזלים מנויים וכסף מקופת ההפקות ההולכת וקטנה גם כך. כמו כן, אם וכאשר גופי השידור המחויבים להשקעה ביצירה מקורית יעברו לשדר את כלל התכנים באמצעות האינטרנט – זהו מדרון המוביל לחיסולה של היצירה הישראלית.

בכירי המשרד הבינו זאת היטב ומיהרו להקים את ועדת פולקמן שתדון באסדרת הנושא, תוך הבטחה של שר התקשורת לשעבר יועז הנדל כי הנושא הבא שיטופל על ידי המשרד יהיה נושא הפקות המקור. למרבה הצער, עושה רושם שלחצים שהופעלו ומופעלים על ידי משרד האוצר מובילים את ועדת פולקמן להמלצות אנמיות ופחדניות שלא ישנו בהרבה את המצב הנתון וימשיכו ואף יתרמו לחיסולה של הטלוויזיה הישראלית המקורית.

“גורמים בוועדה מתארים קושי בגיבוש ההמלצות לאור מחסור חמור בידע מקצועי רלוונטי, שהיה אמור להיאסף לאורך השנים אצל הרגולטורים השונים” (מתוך הכתבה בכלכליסט, שפורסמה אמש). הטענה הזו לא מפתיעה אותנו. איגודי היוצרים מתריעים כבר שנים ארוכות על כשלונן של המועצות הציבוריות לפעול, על העדר ייצוג הולם בתוכן בניגוד לחקיקה ועוד שלל כשלים מנהליים.

 לא יעלה על הדעת שוועדת פולקמן, אשר תוצאותיה מובילות לפירוקו למעשה של שוק התקשורת הישראלי, תפעל ותקבל החלטות בחובבנות ברורה, תחת לחצים פוליטיים, ללא ידע וללא נתונים מתאימים. עמדו איתנו בקריאה לשר – אל תיתן לתעשיית התוכן הישראלית להתדרדר לתהום הנשייה!

לקריאת מכתב איגודי היוצרים אל שר התקשורת >>

לכתבה בכלכליסט >>