2 בספטמבר 2020

בשורה לעולם הקולנוע: 16 מיליון ש״ח יועברו להצלת הענף!

בשורה לעולם הקולנוע: פורום הקולנוע הצליח במאמץ משותף לגייס את משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס להעביר 16 מיליון ש”ח להצלת הענף

בחודשים האחרונים התכנסו נציגי כלל ארגוני הקולנוע למהלך משותף אל מול משרדי הממשלה, על מנת להציל את תעשיית הקולנוע מקריסה עקב משבר הקורונה (בהם: האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה, איגוד הבמאיות והבמאים, איגוד התסריטאים, איגוד המפיקים, הפורום הדוקומנטרי בישראל, שח״ם, איגוד העורכים, איגוד מקצועות האנימציה, קרן גשר, קרן מקור, קרן הקולנוע הישראלי, קרן רבינוביץ׳ והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה). בעקבות הלחצים, החליט משרד התרבות והספורט בשיתוף מפעל הפיס להקצות סכום של 16 מיליון שקלים להצלת הקולנוע הישראלי.

התוספת התקציבית תאפשר המשך יצירה ישראלית ותספק אלפי מקומות עבודה בתחום הקולנוע בישראל. עשרות הפקות מקור שהפקתן נעצרה בעקבות משבר הקורונה יחזרו לפעילות בזכות הסיוע ויחד איתן יחזרו לשוק העבודה למעלה מעשרת אלפי עובדים-ות בתעשיית הקולנוע.

שר התרבות והספורט חילי טרופר:
“הקולנוע הישראלי הוא אבן יסוד בתרבות הישראלית ומהווה חלק מהותי ביצירה הישראלית הענפה. הוא גם מקור לגאווה ישראלית ברחבי העולם. אני שמח כי הצלחנו גם בתקופה מורכבת זו להעביר תקציב כתמיכה ייחודית לקולנוע בימים בהם הוא ספג מכה קשה. יש בהחלטה ביטוי להערכה העמוקה שאנו רוכשים לקולנוע הישראלי. הבחירה בתמיכה בהפקות הסרטים שנפגעו נועדה גם לספק מקום עבודה לאלפי ישראלים וגם לאפשר את המשך היצירה של הקולנוע הישראלי”.

מנכ”ל מפעל הפיס, בני דרייפוס:
“מפעל הפיס הוביל במהלך משבר הקורונה שורה ארוכה של פרוייקטים יצירתיים שמטרתם להנגיש את עולם התרבות לקהל הרחב בכל רחבי הארץ, תחת המגבלות הקיימות, ובכך לסייע גם לכמה שיותר אמנים בתקופה מאתגרת זאת. מפעל הפיס גאה לקחת חלק במהלך הכל כך חשוב הזה שמשמעותו – הצלת עולם הקולנוע מקריסה וקידום היצירה הקולנועית הישראלית. המיזם המבורך יספק מקומות עבודה ללמעלה משנים עשר אלף עובדים בתחום זה ואנחנו מתרגשים לקראת יציאתו לדרך”.

אנחנו מודים לשר התרבות על ההתגייסות והמחויבות, ולצוות המשרד -גיא גוטמן ומיכל אלרן, שעבדו ימים כלילות למציאת פתרון. לאחר שישה חודשים של קפאון יוכלו סופסוף אנשי הקולנוע לחזור למעגל העבודה ולהמשיך לייצר סרטים ישראליים.

אקשן!

לקריאה נוספת

מכתב פורום הקולנוע לשר התרבות