30 במאי 2019

תיעוד שלושת המפגשים האחרונים בסדרת מפגשי הפרידה עם כתרי שחורי

לבקשתכם-ן!
קישורים לתיעוד שלושת המפגשים האחרונים בסדרת מפגשי הפרידה שקיימנו עם כתרי שחורי – מנהל קרן הקולנוע ישראלי היוצא.
המפגשים – שעסקו בין השאר, בטיפים שימושיים ל“הגשה מנצחת”, מקורות גיוס תקציב, פוליטיקה וקרנות הקולנוע ועוד, התקיימו בשיתוף סינמטק תל אביב, על בסיס חודשי, בהובלת שחורי ששיתף את המשתתפים-ות בידע הרב ובניסיון העשיר שצבר במהלך עשורים בתעשיית הקולנוע המקומית והבינלאומית.

שלושת המפגשים שהקישורים אליהם נמצאים כאן (צילום בסיסי ביותר, כן, הסנדלר הולך יחף) התקיימו בהנחיית יו”ר איגוד הבמאיות והבמאים, הבמאית לימור פנחסוב.

אז אם פספסתם-ן, בבקשה, ונתראה באירועי האיגוד הבאים, הישארו דרוכים-ות!

מפגש 2# הגשה מנצחת: איך עושים את זה?
חלק כמעט בלתי נפרד מעולמנו המקצועי כיוצרים-ות, כולל עבודה עם ומול קרנות הקולנוע השונות. מרבית היוצרים-ות מגישים שוב ושוב לקרנות ורובם, באופן טבעי, זוכים לתשובות שליליות. במפגש זה דנו בהגשה לקרנות הקולנוע: איך משפרים הגשה? אלו אלמנטים עלולים לחבל בהגשה? ממה כדאי להימנע? במה כדאי להשקיע את מרב הזמן והמאמצים?

מפגש 3# תקציב: מקורות גיוס תקציב, משקיעים פוטנציאליים, הקול הישראלי
גיוס תקציב להפקה הוא גורם משפיע ודומיננטי בהצלחתו של פרויקט, ולעיתים עלול למנוע את הפקתו מלכתחילה. איך נבין את הסיכויים לגיוס תקציב לסרט וכיצד נערך בהתאם? האם עיסוק בנושאים מסוימים פותח אפשרויות גיוס תקציב בקלות רבה יותר והאם יש נושאים שידועים כבעיתיים? האם “מותר לחלום” או שעדיף לשמור על גישה צנועה ולהבין מראש שישנם תסריטים שקשה לגייס עבורם תקציב? ומה זה בכלל “קופרודוקציה”? איך נכון לגשת לפרויקט כזה וכיצד מחפשים משקיעים בחו”ל?
אורחים מיוחדים: מרק רוזנבאום ושלומי אלקבץ

מפגש 4# כתרי בפרידה אישית – שיחה עם הבמאים ארי פולמן ושלומי אלקבץ על הסרטים שביימו במסגרת הקרן, על האופן שבו הגיעו לכלל מימוש, התקבלותם והשפעתם (מתנצלים על האיכות הבעייתית)