21 בנובמבר 2019

הכר את הקרן | מפגש עם קרן הקולנוע הישראלי

ב-2/12 | איגוד הבמאיות והבמאים בשיתוף בלוק כתיבה גאים להזמין למפגש נוסף בסדרה “הכר את הקרן”, והפעם – קרן הקולנוע הישראלי!

בעקבות השינויים הדרסטיים בהתנהלות הקרנות, איגוד הבמאיות והבמאים יוצא בסדרת מפגשים שמטרתם לחשוף את היוצרות והיוצרים לפעילויות הקרנות, לשינויים בנהלי ההגשה ולמגמות בשטח.

במפגש השלישי בסדרה, נארח את המנכ”לית החדשה של קרן הקולנוע הישראלי ליסה שילוח-עוזרד, את מנהל ההפקות וכספים דוד ליפקינד ואת מנהלת הפיתוח, הקריאה והמיון אביטל בקרמן. את המפגש תנחה יו”ר איגוד הבמאיות והבמאים לימור פנחסוב.

בחלקו הראשון של המפגש נערוך היכרות עם הקרן ועם המנכ”לית החדשה ליסה שילוח-עוזרד, וננסה להבין ממנה ומראשי הקרן מהו החזון שלהם עבור קרן הקולנוע הישראלי לשנים הבאות.

חלקו השני של המפגש יוקדש לפרקטיקה – מה קורה לתסריט שהגשתי מהרגע בו לחצתי “סנד”? ונקבל דגשים להגשה מוצלחת – מה הקריטריונים בבחירת תסריט? במה כדאי להשקיע את מרב הזמן והמאמצים? כמה מוכן צריך להיות התסריט שמגישים-ות? ועוד ועוד.

כפי שלמדנו במפגשים הקודמים, מבחני התמיכה החדשים נתונים לפרשנות שונה בידי כל קרן. ראשי הקרן ידברו על הדגשים המיוחדים שקרן הקולנוע הישראלי שמה על התקנות החדשות, ועל האופן בו היא מתנהלת אל מול השינויים. בין השאלות שנשאל – באיזה אופן מתנהלת הלקטורה? האם מתקיימות פרזנטציות? מהי שיטת הניקוד, וכיצד מגיעים להחלטות הסופיות?

בחלק השלישי והאחרון, נבקש טיפים עבורנו, היוצרים-ות, כיצד לשרוד בתחום אכזרי כמו תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, והאם בכלל כדאי לנו?

המפגש יתקיים ביום שני 2/12 בשעה 19:00, בבלוק כתיבה (שלמה 60, ת”א) | התכנסות וכיבוד קל ב18:30

*הכניסה חופשית ברישום מראש.

להרשמה >>

שימו לב: תינתן עדיפות בהרשמה לחברי-ות איגודי הקולנוע והטלוויזיה (במאיות ובמאים, תסריטאים, איגוד המפיקים, שח”ם, אקט, איגוד העורכים, איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים, איגוד מקצועות האנימציה, הפורום הדוקומנטרי בישראל) ולסטודנטים-ות לקולנוע. שאר הציבור מוזמן להירשם, והכניסה תתאפשר על בסיס מקום פנוי.

~מוזמנים-ות!~

לסיכומי האירועים האחרונים בסדרה “הכר את הקרן”:

מפגש עם קרן מקור

מפגש עם קרן רבינוביץ’