11 ביוני 2020

מסלול במאי-ות העתיד

מה זה אומר ״במאי-ות העתיד?״

בארץ קיימים מעל עשרה מוסדות ללימודים גבוהים של קולנוע וטלוויזיה, ובכל שנה יוצאים לעולם עשרות בוגרים ובוגרות חדשים-ות ממוסדות אלה. השנים הראשונות לאחר סיום הלימודים מאופיינות בהרבה בלבול, הצפה וקושי, שבעקבותיו רוב הבוגרים-ות הצעירים-ות נפלטים מהמקצוע כליל. 

עולמו של במאי מאוד בודד ואישי, אנו מאמינים כי ישנו ערך רב בהתאגדות מקצועית בשלב זה בקריירה, על מנת לייצר סולידריות וקולגיאליות בין היוצרים-ות הצעירים-ות לבין יוצרים-ות ותיקים-ות ומבוססים-ות, וכמו כן ליצור שותפות גורל ודרך בין הבמאים-ות הצעירים-ות לבין עצמם-ן. קולנוע מאוד קשה לעשות לבד, וכך גם שינויים חברתיים ופוליטיים! 

איגוד הבמאיות והבמאים מאמין בצורך להוות מוקד לתמיכה והעצמה של במאים-ות צעירים-ות בשלב רגיש זה של הקריירה, בו הם מוצאים-ות עצמם-ן ללא המסגרת התומכת של הלימודים, אך מנגד גם עדיין אינם מבוססים בקריירה יציבה. לצורך זה, האיגוד משיק מסלול חברות מיוחד חדש, המיועד במיוחד עבור יוצרים ויוצרות צעירים, רגע לפני הכניסה הרשמית לתעשייה. 

החברות באיגוד במסלול “במאי-ות העתיד” יעניק לחברים ב1/3 מהמחיר המלא, את כלל ההטבות להן זכאים חברי האיגוד מן המניין (למעט ייעוץ משפטי מסובסד, אך יקנה עלויות שוות כחברי-ות איגוד). חברות זו תעניק לבמאי-ות העתיד את היתרונות שבהתאגדות מקצועית – על הסולידריות, הקולגיאליות, הקשרים וההזדמנויות שעשויות לצמוח מהתאגדות כזו; וכמו כן גם את ההטבות שהאיגוד מציע לחברי-ות האיגוד, כגון מגוון רחב ומשתנה של הטבות מיוחדות, מפגשי מנטורינג עם יוצרים ותיקים, כניסה לאירועים מקצועיים רלוונטיים ועוד ועוד.

אנו מאמינים כי הבמאים-ות הצעירים-ות ככח יצירתי ופוליטי שאין להפחית בו, ואנו רואים צורך להתאגד כבר משלב זה של הקריירה, על מנת להתבסס ולבסס את עמדת היוצרים בקריירה האישית שלהם, כמו גם לתרום לחיזוק ושיפור מעמד קהילת הבמאים-ות בארץ, על המאבקים החברתיים, הפוליטיים והמקצועיים להן האיגוד מחחויב בפעילותו. 

מי זכאי-ת להצטרף

המסלול פונה ליוצרים-ות צעירים-ות אשר נמצאים בשנות הלימוד האחרונות שלהם, או בשלוש השנים הראשונות מחוץ למסגרת לימודית, אשר טרם עומדים בדרישות הקבלה לאיגוד במסלול המלא.

מה המסלול מעניק?

“במאי-ות העתיד” זכאים לכלל ההטבות שחברי האיגוד במסלול המלא זכאים להן, למעט ייעוץ משפטי מעו״ד האיגוד (אבל כן זכאים-ות לייעוץ מקצועי וליווי מאיתנו ומחברי-ות הנהלת האיגוד, ככל שיתאפשר). אלה כוללות:

דף יוצר-ת אישי | ייעוץ מקצועי כללי ותמיכה | תכנית המנטורינג | רזידנסי | מידע נגיש לקולות קוראים | ייעוץ משפטי ראשוני חינם | ייעוץ חשבונאי ראשוני חינם | הסדר פנסיה ייחודי | סדנאות מקצועיות ואירועי תרבות ללא עלות | כרטיס חבר-ה המעניק הטבות קבועות ומשתנות | ניוזלטר חודשי עם מידע על כל מה שקורה בתעשייה

עלות דמי החבר-ה במסלול?

תשלום שנתי חד-פעמי של 250 ש״ח בלבד!

להצטרפות