29 בנובמבר 2021

מוזמנים-ות: כניסה חינם למוסדות תרבות | היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות

איגוד הבמאיות והבמאים גאה בחלקו במיזם: משרד התרבות והספורט והביטוח הלאומי מזמינים את כל בעלי תעודת נכה לכניסה חינם ביום שישי הקרוב (3/12) לעשרות מוזיאונים, אתרים וסינמטקים ברחבי הארץ

ביום שישי הקרוב (3/12) יצוין היום לקידום זכויות אנשים עם מוגבלות. משרד התרבות והספורט יחד עם הביטוח הלאומי פנו לעשרות מוזיאונים, אתרי מורשת, אתרי תיירות וסינמטקים על מנת לאפשר לכל בעלי תעודת נכה להיכנס חינם למוסדות תרבות אלו ברחבי הארץ, ביום שישי הקרוב, ה-3 בדצמבר. רשימת האתרים תתעדכן באופן אוטומטי באתרי הביטוח הלאומי ומשרד התרבות.

בישראל ישנם כ-574,000 אנשים עם מוגבלות הזכאים לקצבאות נכות, לאחרונה אף הוגדלו הסכומים במסגרת הרפורמה לנכים. איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, קרן גשר, קרן רודמן, איגוד המוזיאונים ואקו”ם ישראל, לקח חלק במיזם, המתקיים לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות. 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: ״חברה מתוקנת היא חברה שבה לכל אדם יש הזדמנות להצליח, להגשים את שאיפותיו ולהתקדם בדרכו מבלי שמחסומים פיזיים או נפשיים ימנעו זאת ממנו. המיזם המיוחד של משרד התרבות והספורט יחד עם הביטוח הלאומי מעניק ליום השוויון לאנשים עם מוגבלות מקום משמעותי בחברה הישראלית, ואני שמח על השותפות עם ידידי מנכ”ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר. אני מבקש להודות לאיגוד המוזיאונים, המועצה לשימור אתרי המורשת בישראל, איגוד הבמאים והבמאיות והסינמטקים השותפים במיזם ייחודי זה. אני מזמין את הציבור להגיע אל האתרים וליהנות מתרבות ישראלית”.

מאיר שפיגלר, מנכ”ל הביטוח הלאומי: ״מעבר לקידום חקיקה סוציאלית ותשלום קצבאות, לנגד עיני עומדת החובה שלנו כחברה והזכות שלי כמנכ״ל להתייצב לצד האנשים עם מוגבלויות ולהוביל מסר ציבורי בדבר שוויון הזדמנויות, מימוש עצמי והעצמת האמונה ביכולתם להשתלב בפעילות במגוון רחב של תחומים. עלינו להעניק להם את הכלים והאמצעים והם יעשו את השאר. היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות הוא עוד הזדמנות שלנו כחברה, להעלות את המודעות, כחלק מהחוסן הערכי והלאומי שלנו, ולוודא כי בכל יום אנו מתקדמים צעד נוסף לעבר חברה מתוקנת שמתייחסת לאנשים עם מוגבלויות בכבוד ובשוויון. הביטוח הלאומי ימשיך ללוות אותם ולפעול למענם בכל ימות השנה״.

לפרטים נוספים ולרשימת האתרים המשתתפים באירוע