1 במרץ 2022

מגיעים להפגין נגד הפגיעה בתמלוגי היוצרים-ות מול משרדי ״כאן״!

ב- 10/3 | מגיעים למשרדי תאגיד השידור הישראלי ״כאן״ ודורשים מאלדד קובלנץ – הפסק את הפגיעה בתמלוגי היוצרים-ות! נפגשים ב-10 במרץ ב-10 בבוקר מול משרדי התאגיד, הצטרפו אלינו!

רבע! רבע מהתמלוגים, רבע מהתשלום שמגיע לכם ולכן על עבודה שכבר עשיתם ועל מה שכבר שודר! זה מה שאלדד קובלנץ מוכן לשלם, אחרי שכבר נהנה מהסחורה, אחרי שסוכם אתכן אחרת!

רוצה לשלם רבע? שיחזיר רבע מהפרסים, יוותר על רבע מהמשכורת שלו, על רבע מימי החופשה שלו כשכיר (אנחנו לא שכירים, לנו אין אפילו את אלה!)

אנחנו לא מוכנים לקבל רבע ולכן אנחנו יוצאים להפגנה. ב-10/3 בשעה 10:00 מול משרדי התאגיד. רוצים לדעת מי מצטרף אלינו? קראו בהמשך.

תאגיד השידור הישראלי “כאן” הפך בשנים המעטות מאז שקם, לגוף שידור איכותי שאת תרומתו ליצירה המקומית קשה לכמת. התאגיד הפך בית ליוצרים רבים וליצירה מפוארת. ובמילותיו של מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ “תאגיד השידור הישראלי מוביל את התעשייה במצוינות”.

אך מנכ״ל התאגיד כנראה שוכח דבר אחד – ליוצרי הטלוויזיה הישראלים תרומה מכרעת למצוינות התאגיד – בלעדי היצירות שלנו שמשודרות בתאגיד הוא לא היה מגיע להישגים אלה. הן אילו שמייחדות אותו, שמעמידות אותו במקום הייחודי בו הוא עומד!

אלדד קובלנץ מתייחס בזלזול ליצירה שלנו וחושב שהוא צריך לשלם עבורה רק חצי ממה שמגיע לתסריטאים-ות ולבמאים-ות, כן אתם שומעים נכון – תאגיד השידור מבקש לשלם רק חצי מהתמלוגים שמגיעים ליוצרים-ות. אנחנו לא יכולים לתת לזה לקרות. עלינו להיאבק על מנת למנוע את הפגיעה הזו בזכויות היוצרים שלנו וביכולתנו להתפרנס וליהנות מפירות יצירתנו.

זה לא רק מאבק כנגד התאגיד, זה מאבק על עקרון – לצערנו אם נפסיד פה אנחנו בטוחים שנמצא את עצמנו מפסידים גם מול גופי שידור נוספים. אנחנו לא מחכים עוד – מבחינתנו אין שום מורכבות, אנחנו זכאים להתפרנס מיצירתנו ולא יעלה על הדעת שדווקא תאגיד השידור הישראלי “כאן” יהיה זה שייפגע בזכות הזו.

ביום חמישי, 10 במרץ 2022 בשעה 10:00, נתכנס מול משרדי התאגיד ברחוב יונה קרמניצקי 6 תל אביב, יחד עם יוצרי ויוצרות הסדרות והתוכניות עבור התאגיד, ונקרא לאלדד קובלנץ לצאת אלינו, לדבר איתנו. אם הוא אכן החליט לפגוע ביוצרים-ות שיגיד לנו את זה בפנים, ואם לא אז שיפסיק! שינחה את אנשיו לשאת ולתת עם נציגינו בתום לב ובצורה הגונה – כפי שראוי שיעשה כל גוף שידור בישראל, ועל אחת כמה וכמה גוף השידור הציבורי.

הצטרפו אלינו, בואו נעמיד בפני אלדד קובלנץ ובפני אנשי התאגיד קו גבול ברור וחד: היוצרים-ות – במאים-ות ותסריטאים-ות – לא יסכימו לפגיעה בזכויותיהם!

*חמישי הבא (10/3), בשעה 10:00, משרדי התאגיד – יונה קרמניצקי 6, תל אביב*

הירשמו עכשיו ובואו להיאבק יחד על זכויותינו ופרנסתנו! >>