6 בינואר 2022

הישג משותף לאיגודי היוצרים-ות: האחדת דרישות ההגשה במסלול העלילתי!

בהמשך לפרסום שלנו מהקיץ, אנו שמחים לבשר על האחדת דרישות ההגשה ב*כל קרנות הקולנוע* להגשת סרט עלילתי ואנימציה + מסמך הדרישות המפורט

יוצרות ויוצרים יקרים,

אנחנו שמחים לבשר על האחדת הדרישות בקרנות הקולנוע להגשה במסלול עלילתי (ארוך, קצר, אנימציה וסרט גמר סטודנטים-ות).

בהמשך לפרסום שלנו מהקיץ, אז הצלחנו להגיע להאחדה ראשונית עבור המסלול העלילתי באורך מלא בקרן גשר, בקרן הקולנוע הישרלי ובקרן רבינוביץ׳; אנו שמחים לבשר כי כעת גם יתר הקרנות הצטרפו אלינו, והצלחנו להגיע להאחדת הקריטריונים להגשה עבור סרטים עלילתיים קצרים וארוכים, במסלולים פיתוח, הפקה והשלמת הפקה. (אל דאגה – האחדה גם במסלול הדוקומנטרי – בדרך!).

לאור המצב הנוכחי בו יוצרי-ות פרוייקט עלילתי נדרשים-ות להגיש גרסאות שונות של מסמכי הגשה לכל קרן, האיגודים פנו לקרנות הקולנוע בבקשה לאחד את הקריטריונים. כך למשל, במקום שבקרן אחת תידרש הגשה של 4 עמודי סינופסיס ובאחרת 6 עמודים, בכולן ניתן יהיה להגיש 4-6 עמודים.
האחדה זו תאפשר ליוצרות וליוצרים להתפנות להכנת גירסה אחת ומיטבית של הפרוייקט העלילתי, אותה יוכלו להגיש לכל הקרנות בכל מועדי ההגשה הפתוחים. הקריטריונים המאוחדים יכנסו לתוקף במהלך שנת 2022 לאחר תקופת הערכות.

התוויית הקריטריונים האחידים עבור כלל הקרנות נעשתה לאט ובזהירות, ומתוך מחשבה מרובה ותיאום בין כל הדרישות, הצרכים והרצונות של הקרנות.
לנוחיותכם/ן, הכנו עבורכם-ן מסמך שעושה סדר בקריטריונים החדשים >>

מדובר ביוזמה משותפת של איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף איגוד תסריטאי הקולנוע והטלוויזיה ואיגוד מקצועות האנימציה; ויצאה לפועל בזכות ברכתן, עזרתן והתגייסותן הסולידרית של קרנות הקולנוע: קרן הקולנוע הישראלי, קרן רבינוביץ’ – פרויקט קולנוע, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה וקרן קולנוע נגב.

לסיום, למרות הקריטריונים המאוחדים, אנחנו ממליצים תמיד לעבור על המסמך שלכם לפני שאתם-ן שולחים-ות אותו ולא להוציא אותו באופן אוטומטי רק בגלל שהוא כבר מוכן מהגשה קודמת. השכתוב מחייב אתכן ואתכם להתמודד שוב עם הסיפור, וזה רק לטובה.

אנו רוצים להודות לקרנות הקולנוע על ההתגייסות והסולידריות עם היוצרים-ות ולשותפינו, האיגודים – ובמיוחד לאיגוד התסריטאים-ות – על העבודה הקשה והחשובה. אנו מקווים שגם קרנות הקולנוע האיזוריות יצטרפו ליוזמה ויישרו קו עם התעשייה.

לקריאת מסמך הדרישות האחידות עבור הגשת סרטים עלילתיים (קצרים וארוכים) לקרנות הקולנוע >>