11 בנובמבר 2021

צפו: דברי מנכ״ל האיגוד בשדולה למען שוויון זכויות לעצמאים-ות בכנסת

ביום שלישי האחרון (9/11) התקיימה השדולה למען העצמאים-ות והעסקים הקטנים והבינוניים בכנסת. מנכ״ל האיגוד רועי אלבה היה שם לייצג את קהילת הקולנוע והטלוויזיה

השדולה, שהקים ארגון לה״ב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, עסקה בנושא הקמת תכנית לדמי אבטלה עבור עצמאים-ות, הלוואות מול בנקים, הטבות בפתיחת עסקים, ועוד. זוהי הפעם השניה בה השדולה מתכנסת, כשהפעם הראשונה הייתה באוגוסט השנה.

מנכ״ל האיגוד רועי אלבה הגיע לדבר על הצרכים הספציפיים והייחודיים של קהילת היוצרים-ות והאמנים-ות, ובראשם יוצרי-ות קולנוע וטלוויזיה והבמאים-ות. מתוך דבריו של רועי אלבה בשדולה:

״יוצרי-ות הקולנוע והטלוויזיה עובדים-ות בפרויקטים שאורכים שנים רבות, ומקבלים-ות שכר מתקציבי המדינה. על כל מענק פיתוח או הפקה של קרנות הקולנוע מתמודדים-ות מאות יוצרים-ות. כמו כן, אנחנו מוגבלים לתקציב שמדינת ישראל מקציבה לתעשיית הקולנוע, או לרגולציה בשוק התקשורת. הנושא הזה מובן בכל העולם, כשלדוגמה בצרפת, יוצרי-ות קולנוע מקבלים דמי אבטלה יומיים עבור יוצרים-ות קולנוע, המגשרים על פערי הזמנים בין פרויקטים. צריך לשבת ולמצוא פתרון ייחודי עבור קהילת יוצרי-ות הקולנוע והטלוויזיה״. 

התקיימה בנוכחות נציגי-ות לה״ב, נציגי ההסתדרות, ונציגי-ות ארגוני העצמאים-ות. יושבי-ראש השדולה: חברי הכנסת קרן ברק וולדימיר בליאק; וחברי-ות השדולה: חברי-ות הכנסת רון כץ, נירה שפק, גלית דיסטל אטבריאן ומוסי רז.

לצפייה בדיון המלא

לצפייה בדברי רועי אלבה, מנכ״ל האיגוד