12 בינואר 2021

קול קורא: המעבדה לפיתוח סרטים קצרים של יוצרות 2021

עד 9/2 | הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה מזמינים יוצרות להגיש לשנה השנייה של המעבדה לפיתוח סרטים קצרים של נשים ממגזרים שונים בחברה הישראלית.

מטרות המעבדה הן לתמוך ביוצרות קולנוע העובדות על סרטים קצרים עצמאיים עוצמתיים, יצירתיים ומקוריים העוסקים במגוון נושאים המשקפים את החיים, החברה, המורכבויות והזהויות בישראל; להגדיל את אחוז הנשים המביימות סרטים קצרים עצמאיים; להגדיל את אחוז הסרטים העוסקים בפריפריה החברתית, תרבותית וגיאוגרפית; לתמוך בעשייה של יוצרות קולנוע המקדמות פרויקטים קצרים כחלק מעבודתן על סרטן הארוך הראשון; העמקה בהיבטי הבימוי כחלק מתהליך פיתוח של סרטים עלילתיים; קידום הקולנוע העלילתי הקצר בארץ.

במעבדה עד תשע משתתפות יזכו לליווי ותמיכה ממלווים ואנשי תעשייה מקצועיים בארץ ובעולם. בימי המעבדה הפרויקטים יפותחו הן מתוך דיאלוג צמוד על התסריטים והן מתוך מפגשים אישיים וסדנאות מעשיות על היבטי בימוי שונים (בדגש על טון הסרט, סאונד, ליהוק, שפה קולנועית), במטרה לשלב את נקודת המבט הבימוית עוד בשלב פיתוח הפרויקטים וכחלק מתהליך כתיבת התסריט. תכני הסדנאות יהוו חלק מהדיאלוג עם מלוות הפרויקטים ואף בין משתתפות המעבדה שיחלקו פידבקים על הפרויקטים במפגשים קבוצתיים שונים. כמו כן משתתפות המעבדה יזכו לקחת חלק באירועי התעשייה של הפסטיבל, ליהנות מהקרנות הסרטים ומפאנלים שונים.

המעבדה מיועדת לסרטים קצרים עלילתיים באורך של עד 15 דקות.

יכולות להגיש בוגרות בתי ספר לקולנוע ו/או יוצרות עצמאיות אשר ביימו לפחות סרט קצר אחד שזכה לחשיפה בפסטיבלים בישראל ובחו”ל ו/או שודרו בגוף שידור. המעבדה אינה מיועדת לסרטי גמר. לא ניתן להגיש פרויקטים הנתמכים על-ידי קרן אחרת בתחום הסרטים הייעודיים ובתחום הסרטים האזוריים.

*תינתן עדיפות לפרויקטים ויוצרות מהפריפריה החברתית, גיאוגרפית ותרבותית.

היוצרות שייבחרו להשתתף במעבדה לפיתוח סרטים קצרים מתחייבות לקחת חלק בכל ימי המעבדה שיתקיימו במהלך הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים בתאריכים 20-26/06/2021 ולהגיע למפגש הסיכום שיתקיים כחודש וחצי לאחר סיום המעבדה.

מועד אחרון להגשה: 09/02/2021 בשעה 23:59.

מועד משוער לקבלת תשובות: 09/06

לפרטים נוספים ולהגשה