5 באוקטובר 2021

נציגי-ות האיגודים בוועדת הכלכלה של הכנסת: אסור להפקיר את היצירה הישראלית!

נציגי-ות איגודי העובדים בדיון בהצעת חוק ההסדרים בוועדת הכנסת: הצלחתו של פרויקט פרישת הסיבים שומטת את הקרקע מתחת לרגלי תעשיית הטלוויזיה המקומית והפקות המקור!

נציגי-ות איגודי העובדים הגיעו השבוע (יום שני, 4/10) לדיון בהצעת חוק ההסדרים בוועדת הכנסת, בראשות ח״כ מיכאל ביטון, שנועד להאיץ את פריסת הסיבים האופטיים לשירותי אינטרנט מהיר, במטרה להתריע ולהזהיר מפני הפקרת היצירה הישראלית! קידום רפורמת הסיבים האופטיים, ללא מהלך אסדרתי לשוק שידורי הטלוויזיה בתחום התוכן, יוביל המהלך להתפוררות שוק התוכן הישראלי ולגדיעת מטה לחמם של אלפי יוצרים-ות ובני משפחותיהם.

קידום פרישת תשתיות תקשורת מתקדמות הינה יוזמה מבורכת וראויה. קידומה של התשתית התקשורתית של מדינת ישראל אל המאה ה-21 הינו מהלך מתבקש ואנו תומכים בו. יחד עם זאת, למרוץ האסדרה הטכנולוגי הנ”ל ולשינויי החקיקה לטובת הקדמה הטכנולוגית יש גם צד שלילי אולי נסתר מעט מן העין – הצלחתו של פרויקט פרישת הסיבים שומטת את הקרקע מתחת לרגלי תעשיית הטלוויזיה המקומית והפקות המקור – כל עוד לא תושלם רפורמת העל בשוק השידורים הישראלי.

הצלחת פרישת הסיבים תהווה עליית מדרגה טכנולוגית של העברת התוכן לציבור בישראל ותסיט את שירותי התוכן מהכבלים והלוויין אל האינטרנט באופן סופי – וטוב שכך; אך המהלך הטכנולוגי המבורך לכשעצמו, יוביל לסופן של טכנולוגיות הכבלים והלווין בישראל אשר מאוסדרות בחקיקה שמהווה רק נדבך אחד בהצעדת שוק התקשורת אל העתיד. לצד המהלך הטכנולוגי נדרש באופן מיידי מהלך אסדרתי לשוק שידורי הטלוויזיה בתחום התוכן בכדי להשלים את הרפורמה כראוי.

מדבריו של מנכ”ל איגוד עובדי הקולנוע והטלוויזיה, איתמר אביטן, בוועדה: ״האצת פריסת הסיבים תוביל למעבר של שידורים לאינטרנט ותוריד את ההשקעה בהפקות מקור ישראליות.״ היו”ר ביטון התייחס לכך ואמר כי הוועדה תזמן את השר והמנכ”לית לדיון גם בנושא זה. נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ולהיאבק למען השלמת הרפורמה כראוי, נעדכן.

לקריאת מכתב האיגודים לחברי-ות ועדת הכלכלה – נייר עמדה

לצפייה בוועדה