26 ביולי 2021

מכתב האיגודים לראש הממשלה: קריאה דחופה להצלת שוק הטלוויזיה הישראלית!

מכתב איגודי היוצרים-ות לראש הממשלה, לשר התקשורת ולשר התרבות: קריאה דחופה להצלת שוק הטלוויזיה מפגיעה אנושה!

איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף איגוד התסריטאים, אק״ט ושח״ם, שלח מכתב דחוף לראש ממשלת ישראל נפתלי בנט, לשר התקשורת יועז הנדל ולשר התרבות חילי טרופר. במכתב קראנו לראש הממשלה להתערב באופן אישי למניעת הפגיעה בשוק היצירה העברית בטלוויזיה, אשר מקורות התקציב המרכזיים שלה עפ”י החוק הן שיעור מתוך הכנסות גופי השידור בכבלים ובלווין.

למרבה הצער מאז שנחקק חוק התקשורת ב-1982 חלו שינויים טכנולוגיים משמעותיים וגופי השידור המשדרים כיום באינטרנט, אינם מחוייבים בהשקעה ביצירת מקור ישראלית. כבר כעת, קיימת ירידה שנתית של כ-100 מיליון₪ בכספים המושקעים ביצירה ישראלית מקורית. אי תיקון המצב באופן מיידי, יביא לגזר דין מוות על היצירה בעברית.

לאור מידע שקיבלנו, אנו חוששים כי הוועדה שהתכנסה על מנת לבחון את הנושא ולשפר את המצב בשוק התקשורת – ועדת פולקמן, צפויה להמליץ על רפורמה שתשיג את המטרה ההפוכה. אנו מבקשים לחזק את השרים הנכבדים בהבטחותיהם ולבקש מראש הממשלה להתערב אישית ולקבוע שהיצירה הישראלית היא אכן אחד מהיסודות עליהם מושתתת החברה הישראלית ולהכפיף את כל אמצעי השידור, כולל ערוצי האינטרנט, להעביר נתח מהכנסותיהם לטובת יצירות מקור בעברית.

לקריאת המכתב המלא