10 בינואר 2021

מוזמנים-ות: פאנל בנושא רגולציה בהשתתפות נציגי-ות האיגודים ותל״י

יוצרות ויוצרים שימו לב: איגוד הבמאיות והבמאים מזמין לפאנל *חשוב* בנושא רגולציה ואסדרה רב ערוצית, בהנחיית יאיר רוה ובהשתתפות נציגי-ות האיגודים ותל״י. הזדמנות להבין לעומק את נושא הרגולציה, ומדוע חשוב להצטרף למאבק למען היצירה הישראלית!

שידור הוא שידור ולא משנה באיזו דרך! חייבים להתעורר!

אנחנו כבר מבינים-ות שבלי רגולציה לא תהיה יצירה ישראלית! בלי רגולציה לא תהיה לנו עבודה בטלוויזיה! בכל העולם כבר הבינו את זה, מתי זה יקרה בישראל?

בשנים האחרונות האיגודים נמצאים במאבק מתמשך מול שרי-ות התקשורת והממשלה בנושא הכשלים החמורים ברגולציה בשוק התקשורת הישראלי. על אף השינויים הדרמטיים באופן אספקת וצריכת שירותי התוכן בשוק התקשורת בשנים האחרונות – הכוללים מעבר לצריכת תכנים אינטרנטיים וכניסת שחקניות זרות לשוק התוכן, הרגולציה והאסדרה בשוק הישראלי נותרו כמעט ללא שינוי. 

בנובמבר האחרון התקיימה ועדה מטעם משרד התקשורת, בראשות חה”כ לשעבר רועי פולקמן, אשר הוקמה במטרה לרכז את עבודת המטה הרבה שנעשתה עד היום ולהמליץ על השינויים הנדרשים בתחום הרגולציה ושוק השידורים. כמובן שנציגי-ות האיגודים, יחד עם יוצרים-ות רבים-ות, הגענו להשמיע את קולנו בפני הוועדה. מאז הוועדה, יועז הנדל יצא מתפקידו כשר התקשורת והשדה הפוליטי הולך ומתערער, ולכן אנו מוצאים כי זהו זמן טוב לקיים פאנל מיוחד בו ננסה להסביר ולתווך את מהות המאבק לקהילת היוצרים-ות ועובדי-ות התעשייה.

בפאנל נספר על פעילות האיגודים במאבק למען הרגולציה הרב ערוצית, נדבר על השינויים שהתרחשו במהלך השנים עם חילופי השרים והשרות וניתן רקע למצב הנוכחי, נדון באירועים האחרונים ובוועדת פולקמן, ונשאל: מה הלאה במאבק? 

המאבק על הרגולציה נמשך שנים רבות, אבל יוצרים-ות רבים-ות אינם לוקחים בו חלק. מצאנו כי הסיבה לכך היא בשל מורכבותו הרבה של הנושא. זו הסיבה שחשוב מאוד להגיע לפאנל ולהבין מי נגד מי, ועל מה אנחנו נאבקים. אנו קוראים לכן ולכם, חברי-ות תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל להגיע למפגש (בזום), להשתתף בדיון ולהצטרף אלינו. זהו עניינו-ה של כל יוצר-ת ועובד-ת בתעשייה הישראלית! 

במפגש ישתתפו נציגי-ות איגוד הבמאיות והבמאים, איגוד תסריטאי הקולנוע והטלוויזיה, הפורום הדוקומנטרי בישראל, אק״ט איגוד עובדים בקולנוע ובטלוויזיה ותל״י חברת התמלוגים של יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בישראל. את המפגש ינחה מבקר הקולנוע והיוצר יאיר רוה.

הפאנל יתקיים ביום ראשון 17/1/21 | בשעה 19:00 בדיוק | בזום

ההשתתפות חופשית וללא עלות, אך יש צורך להירשם מראש. הנרשמים-ות יקבלו קישור למפגש הזום ביום המפגש בדוא”ל. לאחר ההרצאה יוקדש זמן לשאלות המשתתפים-ות.

לטופס ההרשמה >>