25 באוגוסט 2021

הצלחה נוספת למען היוצרים-ות – האחדת דרישות ההגשה בקרנות השונות!

בעקבות פניית האיגוד בשיתוף איגוד התסריטאים: קרן רבינוביץ׳, קרן הקולנוע הישראלי וקרן גשר יישרו קו בדרישות ההגשה במסלול סרט עלילתי ארוך

בעקבות סדרת המפגשים של איגוד הבמאיות והבמאים עם קרנות הקולנוע (״הכר את הקרן״), עלו קולות, תהיות וטענות של יוצרים ויוצרות לגבי תהליכי ההגשה והלקטורה בקרנות. בין השאר עלה לדיון הקושי שמתקיים בעקבות דרישות ההגשה השונות בכל אחת מהקרנות.

המציאות בשטח היא שברוב המקרים יוצרים-ות מגישים את אותו הפרויקט לכמה קרנות במספר מועדים, וכך יוצא מצב שעובדים-ות על ההגשות זמן רב, ולו רק מפני שכל אחת מהקרנות דורשת תנאי הגשה שונים. אחת ההצעות שעלו במפגשים היא ליישר קו וליצור האחדה בין דרישות ההגשה בכלל הקרנות, כך שהמסמכים הנדרשים יהיו זהים (אורך נדרש, פורמט הגשה, כמות מסמכים נדרשת, מסמכים נלווים, וכו׳).

איגוד הבמאיות והבמאים קשוב לקולות היוצרים-ות הבאים מהשטח, ובחודשים האחרונים פעל, בשיתוף איגוד התסריטאים-ות, על מנת להקל את התהליך הסיזיפי, המתסכל (וברוב הפעמים גם לא מתגמל) של ההגשה לקרנות הקולנוע. אנחנו שמחים לבשר כי בעקבות פעילות האיגוד ושיתוף הפעולה של הקרנות, הצלחנו להביא להאחדה של דרישות ההגשה עבור המסלול העלילתי באורך מלא בקרן גשר, בקרן הקולנוע הישראלי ובקרן רבינוביץ׳. (אל דאגה – האחדה גם במסלול הסרט הקצר והדוקומנטרי – בדרך!).

אנחנו רוצים להודות לקרן רבינוביץ׳, קרן גשר וקרן הקולנוע הישראלי על שיתוף הפעולה המלא, הנכונות לעזור וההליכה לקראת היוצרים-ות.

כמו כן, אנחנו מברכים על האפשרות שניתנה לנו לפעול למען היוצרים-ות והתעשייה, וממשיכים להפציר ולבקש מכם, היוצרים-ות – אנא, שתפו אותנו והשמיעו קולותיכם-ן, כך שנוכל להמשיך לסייע ולפעול למענכם-ן.

לדרישות ההגשה המאוחדות