17 בדצמבר 2020

בעקבות בקשת האיגוד: הוספת במאי-ות קליפים לחברי-ות האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה

הישג לאיגוד ולקהילת הבמאים-ות: האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה הצביעה בעד שילובם-ן של במאי-ות קליפים מוזיקליים לשורת חברי-ות האקדמיה. איגוד הבמאיות והבמאים מקדם מזה שנתיים את היוזמה החשובה הזאת אל מול הנהלת האקדמיה.

הישג משמעותי לקהילת הבמאים-ות: מעתה גם במאי ובמאיות קליפים מוזיקליים זכאים-ות להצטרף לשורת חברי-ות האקדמיה, כחברים-ות מן מהניין. איגוד הבמאיות והבמאים שלח מכתב להנהלת האקדמיה ופועל מולה בשנתיים האחרונות לקידום הכללתם-ן של במאי-ות הקליפים המוזיקליים. 

קליפים מוזיקליים היום מהווים ז׳אנר אמנותי פופולרי, שלם ועשיר. הקליפים המוזיקליים הם יצירה קולנועית לכל דבר וכמובן שבמאי-ות הקליפים הם-ן במאי-ות קולנוע לכל דבר. מאחורי עשייה של קליפ מוזיקלי מתקיים תהליך עמוק ומשמעותי, הכולל מחשבה אמנותית ויכולות הפקה מרשימות, בדיוק כשם שמתקיים לקראת יצירת סרט קולנוע. אנו מברכים על החלטת האקדמיה, שהתקבלה השבוע, לכלול את במאי-ות הקליפים ברשימת חבריה וחברותיה.

הודעה רשמית מטעם האקדמיה, בתוספת התנאים לזכאות ופרטים נוספים, תצא בהמשך. כשלב שני במהלך של האיגוד, אנו נמשיך לקדם הכנסת קטגורייה חדשה של בימוי קליפים מוזיקליים גם לתחרות פרסי הטלוויזיה של האקדמיה. על כך בהמשך.

אנו רוצים להודות לחברי וחברות הנהלת האקדמיה, ליו״ר האקדמיה אסף אמיר ולמנכ״לית דנה לרנר, על שיתוף הפעולה והגמישות אל מול מציאות משתנה. כמו כן, תודה לחבר הנהלת האיגוד הבמאי יוני מרדכי, על הובלת התהליך וקידומו אל מול הנהלת האקדמיה.

במאיות ובמאי קליפים – התפקדו! אנו מזכירים לכן-ם – האיגוד רואה בבמאי-ות קליפים חלק טבעי ואורגני מקהילת הבמאים-ות בארץ, ואנו קוראים לכם-ן להצטרף לאיגוד, ולסייע לנו לקדם קהילה קולנועית עשירה ומכילה יותר. אנחנו מזמינים אתכם-ן להצטרף אלינו לעשייה למען במאי הקליפים המוזיקליים בישראל. להצטרפות לאיגוד >>

ליצירת קשר >> 

לקריאת מכתב איגוד הבמאיות והבמאים להנהלת האקדמיה >>