17 באפריל 2018

מירי רגב: “בשנה הבאה יכאב למוסדות התרבות בתל אביב – ובגדול”

במסגרת דיון בוועדת הכספים, הציגה שרת התרבות והספורט סדרת קריקטורות שלא ניתן לפרש אותן אלא כהסתה פרועה נגד ציבור רחב של יוצרים, שחקנים, מפיקים ועובדים בכלל ובפרט נגד אלו הפועלים ו/או מתגוררים בעיר תל אביב. בעקבות הדברים, הגיעו במרוכז עשרות יוצרים לתחנת המשטרה בתל אביב והגישו תלונות נגד השרה. אנחנו קוראים לכם-ן להצטרף לפעולת המחאה ולהגיש תלונה במשטרה

בתחילת השבוע (שני), במסגרת דיון בוועדת הכספים, הציגה שרת התרבות והספורט מירי רגב סדרת קריקטורות שלא ניתן לפרש אותן אלא כהסתה פרועה נגד ציבור רחב של יוצרים, שחקנים, מפיקים ועובדים בכלל ובפרט נגד אלו הפועלים ו/או מתגוררים בעיר תל אביב, זאת תוך שהיא מוסיפה “בשנה הבאה יכאב למוסדות התרבות בתל אביב – ובגדול”.

איגודי היוצרים מזועזעים מהאופן בו שוב בוחרת השרה לעורר שיח מתלהם, לפלג ולהסית כנגד ציבור רחב, אותו היא אמורה לייצג ולשרת, לצורך פופוליזם זול.

אתמול (שלישי), בעקבות הפצת הקריקטורות והתבטאויותיה של רגב ובהמשך לקריאת האיגודים, הגיעו במרוכז עשרות יוצרים לתחנת המשטרה בתל אביב והגישו תלונות נגד השרה.

אנחנו קוראים לכם-ן להצטרף לפעולת המחאה ולהגיש תלונה במשטרה.

שימו לב:

1. השוטרים מחויבים לקבל את תלונתכם ולרשום אותה. גם אם לדעתם היא הזויה, אף אחד לא שואל לדעתם. תהיו מנומסים ועקשנים.

2. כתבו בתלונה, או הכתיבו לשוטר אם צריך, תמצית הדברים שנכתבו כאן, הסבירו את  תחושות האיום שאתם חשים, זכרו את הסעיפים המופיעים מטה ודאגו שהם יירשמו בתלונה.

3. לשרת התרבות יש אולי חסינות והשוטרים עשויים לרצות להימנע מכתיבת התלונה נגדה. הם לא רשאים לסרב. אבל אם הם מתעקשים, הרי שלמנהלי משרדה של רגב, יוסי שרעבי וגלית ווהבה שאשו, אין כל חסינות. הגישו תלונה נגדם, כמנהלי משרדה הם עומדים מאחורי הדברים בדיוק כמוה.

4. שלחו אלינו את אישור הגשת התלונה אנו נעקוב אחריה בשבילכם.

אנחנו דורשים מרשויות החוק לחקור את התבטאויותיה של שרת התרבות ואת התנהלות משרדה. אווירת האיום, ההתעמרות הממשלתית, ההסתה, הלעג והבוז שרוכש משרד התרבות ליוצרי התרבות הישראליים חייבים להיפסק!

הידעתם?
סעיף 192 לחוק העונשין קובע –

“המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו – מאסר שלוש שנים”.

כשמירי רגב ואנשי משרדה מאיימים על יוצרים ומוסדות תרבות תל אביביים שהיא תכאיב להם – היא עוברת עבירה פלילית בגין איומים!

הידעתם?
סעיף 428 לחוק העונשין קובע –

“המאיים על אדם בכתב, בעל פה או בהתנהגות, בפגיעה שלא כדין בגופו או בגוף אדם אחר, בחירותם, ברכושם, בפרנסתם, בשמם הטוב או בצנעת הפרט שלהם, או מאיים על אדם לפרסם או להימנע מפרסם דבר הנוגע לו או לאדם אחר, או מטיל אימה על אדם בדרך אחרת, הכל כדי להניע את האדם לעשות מעשה או להימנע ממעשה שהוא רשאי לעשותו, דינו – מאסר שבע שנים; נעשו המעשה או המחדל מפני איום או הטלת אימה כאמור או במהלכם, דינו – מאסר תשע שנים”.

כשמירי רגב מאיימת על כל מוסד או יוצר שלא מיישר קו עם תפיסותיה הפוליטיות כי יכאב לו, היא למעשה סוחטת אותו באיומי כאב על מנת שיציית – היא עוברת עבירה פלילית בגין סחיטה באיומים!

הידעתם?
סעיף 144.ד2. לחוק העונשין קובע –

“המפרסם קריאה לעשיית מעשה אלימות, או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות, תמיכה בו או הזדהות עמו (בסעיף זה – פרסום מסית), ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות, דינו – מאסר חמש שנים”.

כשמירי רגב מספרת על היוצרים תל אביביים שלוקחים את כספי הציבור, כשהיא מתייחסת לציבור שלם כאל מושא ללעג וזלזול וכמושא למאבק ממשלתי, כשהיא מתירה את דמם ומסיתה כנגדם – היא עוברת עבירה פלילית!