13 באוקטובר 2019

קורס האקדמיה לבימוי | בימוי סדרות דרמה: משלב הפרה-פרודקשיין ועד לפרימיירה! עם הבמאי עודד רז

איגוד הבמאיות והבמאים נרגש להזמין לקורס חדש לבימוי סדרות דרמה עם הבמאי עודד רז!

*שימו לב – בעקבות ריבוי פניות, החלטנו לפתוח את ההרשמה לקורס גם לבוגרי-ות בתי״ס לקולנוע וטלוויזיה, ולסטודנטים-ות לקולנוע בשנה האחרונה ללימודיהם-ן. כמו כן, הקרוס נדחה בשבוע, ויחל ביום שלישי ה12/11.

הקורס הוא חלק מהאקדמיה לבימוי: סדרת קורסים להתמקצעות בתחומי הבימוי הפתוחים לחברי וחברות האיגוד. הקורסים הנוספים בסדרה יפורסמו בקרוב. STAY TUNED!

כותבות-ים סדרה? חולמות-ים לביים אותה? נהדר! אבל איך ניגשים, בתכלס, למלאכה המורכבת של בימוי סדרה מרובת פרקים, לפני שהרכבת הדוהרת של ההפקה יוצאת לדרך?

הקורס לבימוי סדרות דרמה יעניק לכם-ן כלים פרקטיים ויעילים שילוו את כל שלבי ההפקה של סדרה מרובת פרקים, החל משלב הפרה-פרודקשיין, דרך ההפקה עצמה ועד לשלבי הפוסט-פרודקשיין, בהנחיית הבמאי והיוצר המוערך ובעל הנסיון רב השנים עודד רז.

בין הנושאים שנעסוק בהם במהלך הסדנה: יצירת גאנט, עבודה מול מפיק-ה, עבודה עם צלמ-ת ויצירת קונספט ויזואלי, האצלת סמכויות ועבודה מול ע. במאי-ת, הכנה לימי צילום, סיורי לוקיישן, ליהוק, חזרות עם שחקנים-ות, ניהול יום צילום, ליווי עריכה ואון ליין, ולבסוף – ולא פחות חשוב – איך להתלבש לפרימיירה : )

הקורס מיועד לכל מי שמעוניין-ת לקבל כלים והכוונה לקראת בימוי בפועל של סדרה, ופתוחה לתסריטאים-ות, במאים-ות וליוצרים-ות בכל שלבי העבודה. אין צורך לשלוח חומרים כתובים והצעות לפרויקטים אישיים. העבודה בסדנה תיעשה על בסיס טקסטים ותסריטים קיימים, ומטרתה להעניק למשתתפים-ות כלים פרקטיים ותיאורטיים, אותם יוכלו ליישם על הפרויקטים האישיים שלהם-ן.

עודד רז הוא במאי ויוצר עם נסיון של שנים רבות בתעשיה. עודד ביים עשרות סרטים וסדרות בקולנוע ובטלוויזיה, ועבד בתפקידים שונים (מפיק, ע. במאי ראשון ועוד) בסדרות טלוויזיה ופרומואים לערוץ 10, קשת, ערוץ הילדים ולוגי. בין יצירותיו: הדרמה הקומית “מכתוב” (2017), דרמת הנוער “דאנסטורי” (2018), סדרת הנוער “גאליס” (2012-2016), הסדרה “כדברא” (2016), סרט ההרפתקאות “גאליס המסע לאסטרה” (2014),”היחידה” (2015), סרט הטלוויזיה “שבעה ימים” (2013), ועוד ועוד. לקריאה נוספת

הקורס יהיה מורכב מארבעה מפגשים:

מפגש ראשון ושני – היכרות, ומעבר מפורט על כל שלבי תהליך העבודה על סדרה מרובת פרקים, החל משלב הפרה-פרודקשן ועד לשלב הפוסט. (ראיון ראשון עם הקרן/חברת ההפקה, פתיחת תיק לפרויקט, ריכוז הערות למחלקות השונות, עבודה מסודרת, עבודה מול הצ’יפים, ליהוק, חזרות, ועוד ועוד).

מפגש שלישי – מה מייחד עבודה על סדרה מרובת פרקים, לעומת עבודה על סרט קולנוע? (בין היתר: זמן וכסף (!), עבודה מול המחלקות השונות, יצירת שפה ויזואלית מורכבת מול צלמ-ת, ועוד).

מפגש רביעי – פרקטיקה. עבודה מעשית בניתוח והכנה של פרק מתוך סדרה, לאור השלבים והדגשים שנלמדו במפגשים הקודמים, תוך הנחייה אישית של עודד. הזדמנות עבור כל משתתפ-ת להציג את החזון האישי שלה-ו, וביישום התכנים שנלמדו במהלך הקורס.

הקורס בשיתוף בלוק כתיבה של אגף התרבות והאמנויות, עיריית תל אביב-יפו.

*שימו לב*: מועד הקורס נדחה בשבוע, והוא יתפרש על פני ארבעה מפגשים שבועיים בימי שלישי, בתאריכים: 12/11 ,19/11, 26/11 ו-3/12 בשעות הערב, בבלוק כתיבה (שלמה 60, ת”א).

*השעה המדויקת תתעדכן בקרוב*

הקורס פתוח לחברות וחברי האיגוד, ו/או לבוגרי-ות בתי״ס לקולנוע וטלוויזיה, או לסטודנטים-ות בשנת הלימודים האחרונה ללימודיהם-ן. מספר המשתתפים-ות מוגבל מאוד, מתוך הנרשמים-ות לקורס ייערך סינון בהתאם לדרישות הקבלה. 

מחיר הקורס לחברי-ות איגוד: 400 ש”ח.

מחיר הקורס לכל מי שאינו חבר-ות איגוד: המחיר בהרשמה מוקדמת (עד לתאריך 31/10) – 500 ש״ח. המחיר לאחר תאריך זה – 600 ש”ח.

ההרשמה תיסגר בתאריך 7/11/2019.

להרשמה >