3 בינואר 2022

קול קורא: המעבדה לפיתוח סרטים עלילתיים קצרים של נשים ממגזרים שונים | הקרן החדשה

עד 9/2 | הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ע”ר והפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים מכריזים על השנה השלישית של המעבדה לפיתוח סרטים קצרים של נשים ממגזרים שונים בחברה הישראלית.

מטרות המעבדה הן לתמוך ביוצרות קולנוע העובדות על סרטים קצרים עצמאיים עוצמתיים, יצירתיים ומקוריים העוסקים במגוון נושאים המשקפים את החיים, החברה, המורכבויות והזהויות בישראל; להגדיל את אחוז הנשים המביימות סרטים קצרים עצמאיים; להגדיל את אחוז הסרטים העוסקים בפריפריה החברתית, תרבותית וגיאוגרפית; לתמוך בעשייה של יוצרות קולנוע המקדמות פרויקטים קצרים כחלק מעבודתן על סרטן הארוך הראשון; העמקה בהיבטי הבימוי כחלק מתהליך פיתוח של סרטים עלילתיים; קידום הקולנוע העלילתי הקצר בארץ.

במעבדה עד שש משתתפות יזכו לליווי ותמיכה ממלווים ואנשי תעשייה מקצועיים בארץ ובעולם. בימי המעבדה הפרויקטים יפותחו הן מתוך דיאלוג צמוד על התסריטים והן מתוך מפגשים אישיים וסדנאות מעשיות על היבטי בימוי שונים (בדגש על טון הסרט, סאונד, ליהוק, שפה קולנועית), במטרה לשלב את נקודת המבט הבימוית עוד בשלב פיתוח הפרויקטים וכחלק מתהליך כתיבת התסריט. תכני הסדנאות יהוו חלק מהדיאלוג עם מלוות הפרויקטים ואף בין משתתפות המעבדה שיחלקו פידבקים על הפרויקטים במפגשים קבוצתיים שונים. כמו-כן המשתתפות יקבלו מענק כספי לצילום חומרים ויזואליים התומכים ביצירה. בנוסף משתתפות המעבדה יזכו לקחת חלק באירועי התעשייה של הפסטיבל, ליהנות מהקרנות הסרטים ומפאנלים שונים.

המעבדה מיועדת לסרטים קצרים עלילתיים באורך של עד 15 דקות.

מועד הגשה אחרון: 09/02/2021 בחצות.

לשאלות ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר בדוא”ל: info@nfct.org.il // roni@nfct.org.il

לכל הפרטים ולהגשה