7 בדצמבר 2021

מוזמנים-ות: אירוע מחווה לזכר יהודה ג׳אד נאמן | פסטיבל סולידריות 2021

איגוד הבמאיות והבמאים, בשיתוף סינמטק תל אביב ופסטיבל סולידריות – פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות אדם, נרגשים להזמין לאירוע מחווה מיוחד לזכרו של יהודה ג׳אד נאמן + הקרנת סרטו ״רחובות האתמול״.

איגוד הבמאיות והבמאים נרגש להזמין את חברי וחברות האיגוד והקהל הרחב לאירוע מחווה לזכרו של הבמאי והיוצר יהודה ג׳אד נאמן. במסגרת האירוע, נקרין עותק משוחזר של סרטו של ג׳אד ״רחובות האתמול״ (1989). לאחר ההקרנה, יתקיים פאנל בהנחיית יו״ר האיגוד לימור פנחסוב, ובהשתתפות הבמאים איתן גרין, רם לוי ומיכל אביעד.

יהודה ג׳אד נאמן היה ממקימי איגוד הבמאיות והבמאים בשנת 1972, וכיהן כיו״ר האיגוד בשנתיים הראשונות להקמתו. ג׳אד היה מרצה של רבות מהבמאיות והבמאים באיגוד ושל יו״רים לאורך הדרך, ביניהם-ן רני בלייר, אורי ענבר ועוד. לפיד הסולידריות, רוח האיגודים והמאבקים המשותפים למען תרבות קולנועית ישראלית, אותם הדליק ג׳אד לפני 50 שנה, עדיין דולקים איתנו היום.

האירוע יתקיים ביום רביעי 15/12, בשעה 20:00, בסינמטק ת״א, אולם 1.

הכניסה לאירוע היא חופשית לחברות וחברי איגוד הבמאיות והבמאים *בלבד*, בהרשמה מראש >>

**שימו לב** – מספר המקומות מוגבל, הזדרזו להירשם.

על הסרט:

רחובות האתמול | 1989 | 140 דק׳.

מותחן פוליטי של ג׳אד נאמן השואב השראה מן הנובלה ״לנגד עיניים מערביות״ מאת ג׳וזף קונראד. הסרט הקדים את זמנו והוא מנבא בדיוק מעורר חלחלה את רצח רבין שש שנים לפני שאירע. אמין, סטודנט פלסטיני הלומד משפטים באוניברסיטה העברית, נחשד בחיסולו של שר החוץ הישראלי המוסר הצהרה פומבית על פתיחת מו”מ לשלום עם הפלסטינים. אמין מוצא מקלט אצל יוסף רז, חברו לספסל הלימודים. כשהוא מנסה להימלט מן הארץ, כוחות הביטחון מחסלים אותו. רז, הנרדף גם הוא, נמלט לאירופה ומוצא מחסה בביתה של נידאל, אחותו של אמין הפעילה באש”ף במערב ברלין טרם נפילת החומה.