2 במאי 2021

קול קורא: פרס שולמית אלוני ליצירות קולנועיות 2021

עד 20/5 | יוצרים-ות ומפיקים-ות בתחום התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה מוזמנים-ות להגיש יצירות קולנועיות לפרסי שולמית אלוני לשנת 2021. הפרסים יוענקו ליצירות בעלות זיקה לתרבות העברית וליצירות בעלות זיקה לתרבות הערבית המקדמות זכויות אדם, צדק חברתי וחיים משותפים.

פרס שולמית אלוני נועד לטפח יוצרים במגוון סוגות היצירה, אשר עשייתם מעלה תרומה משמעותית לביסוס מורשתה של שולמית אלוני, ולמיצובה כתשתית ערכית לחברה ישראלית הומנית, מתוקנת ושוחרת שלום.

מדי שנה יוענקו שני פרסים כספיים בגובה 30 אלף שקל כל אחד, באחד משני התחומים, ליוצרי יצירות שהתפרסמו או שודרו בשנתיים שקדמו למועד הענקת הפרס, האחד בתחום התרבות הערבית והשני בתחום התרבות העברית. במקרה של יצירה מעורבת, ערבית ועברית, תקבע הנהלת הפרס לאיזה תחום תרבות לשייכה. טקס הענקת הפרס יתקיים מדי שנה בתיאטרון יפו, ביום 10 בדצמבר, יום זכויות האדם הבינלאומי, או בסמוך לו.

מוזמנים-ות להגיש מועמדות לפרס יוצרי-ות קולנוע וטלוויזיה אשר יצרו סרטים עלילתיים (באורך של 60 דק’ לפחות), סרטי דוקו (באורך של 45 דק’ לפחות), סדרות תעודה (אורך כל פרק 35 דק׳ לפחות) או סדרות טלוויזיה שהוקרנו אחרי ינואר 2018 והוקרנו בבתי קולנוע או בערוצי הטלוויזיה; שהן בשפה הערבית או העברית או משלבת בין השפות או התרבויות. הפרס יוענק ליוצר/ת או ליוצרים/ות של יצירה בעלת זיקה לתרבות העברית ולתרבות הערבית, המקדמת זכויות אדם, צדק חברתי וחיים משותפים.

שימו לב: יש לשלם דמי הרשמה ע”ס 180 ש”ח.
מועד אחרון להגשה: 20/5/2021
את ההגשות יש להעביר למייל alonprize@gmail.com