16 בינואר 2020

קול קורא: סרטים קצרים בנושא גַּן עֵדֶן | קצר על הדרך 2020

עד 20/2 | “קצר על הדרך” – המיזם ליצירת סרטים קצרים של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי, מזמין יוצרים-ות בראשית דרכם להגיש הצעות לסרטים עלילתיים קצרים. נושא הפרויקט השנתי: גַּן עֵדֶן.

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטיות וסטודנטים וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי מזמין יוצרות ויוצרי קולנוע, בוגרי בתי הספר או עצמאיות ועצמאים, להגיש הצעות לפיתוח והפקת סרטים עלילתיים קצרים באורך של עד 15 דקות, ובתקציב כולל שלא יעלה על 140 אלף ₪. הנושא לשנת 2020 הוא גַּן עֵדֶן.

“ וַיִּטַע יְהוָֹה אֱלֹהִּים גַן-בְעֵדֶן מִּקֶדֶם וַיָֹשֶם שָֹם אֶת-הָֹאָֹדָֹם אֲשֶר יָֹצָֹר: וַיְצַו יְהוָֹה אֱלֹהִּים עַל-הָֹאָֹדָֹם לֵאמֹר מִּכֹל עֵץ-הַגָֹן אָֹכֹל תאֹכֵל: וּמֵעֵץ הַדַעַת טוב וָֹרָֹע לאֹ תאֹכַל מִּמֶנּוּ כִּי בְיום אֲכָֹלְךָ מִּמֶנּוּ מות תָֹמוּת ”.

ארבעה גיבורים. ארבע נקודות מבט. אחד נחש ואחד אדם ואחת אישה ואחד אלוהינו. ציווי. אזהרה. טוב ורע. חיים ומוות. יוהרה. תאווה. פיתוי. חטא. דעת. גירוש. השתלשלות האירועים שהובילה לגירוש הנצחי של בני האדם מגן העדן, טבעו בתרבויות רבות ומגוונות, סמלים של תום, אושר, כליל השלמות, מושא חלומות וכינוי לטוב ולטוהר אבל גם של אובדן.
המקום אליו הולכות הנשמות הטובות והשאיפה להגיע אליו. האם בידינו הבחירה כיצד ייראה גן העדן שלנו?

יוצרות ויוצרי קולנוע מוזמנות ומוזמנים להציג את הגרסה הקולנועית שלהם למושג גן עדן. 

מתוך כלל ההגשות ייבחרו חמישה תסריטים שיזכו את יוצריהם במענקי פיתוח בסך 4000 ₪ ובליווי של עורך-ת תסריט. התסריטים שיפותחו יוצגו באירוע פרזנטציה בפני צוות שיפוט במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים שיתקיים ביוני 2020 . התסריטים שייבחרו יזכו את יוצריהם במענק הפקה של 140,000 ₪ לכל הפקה. הקרנת הסרטים תתקיים שנה לאחר מכן, בטרום בכורה, בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של תל אביב ביוני 2021.

מועד אחרון להגשת הצעות: 20/2/2020 בשעה 12:00

*ההגשה אינה מיועדת לסרטי גמר.

לשאלות והבהרות אפשר לפנות במייל: shortsontheway@gmail.com | או בטלפון: אריאלה 0542444571

פרטים נוספים

כללים ונהלים

~~~

כמו כן, חברי-ות האיגוד זכאים-יות להנחה ברכישת כרטיסים למקבץ הקרנה מיוחד של בוגרי קצר על הדרך. באירוע יושק הלוגו החדש של המיזם, יתקיים סשן שאלות ותשובות ונרים כוסית לרגל צאת הקול הקורא.

המחיר לחברי-ות האיגוד: 20 ש”ח, בהצגת קוד מיוחד לחברים-ות בקופות או בעמוד ההרשמה.

האירוע תתקיים ביום רביעי 22/1, בשעה 21:00, בסינמטק תל אביב

לפרטים נוספים וכרטיסים