29 באוקטובר 2019

קול קורא: חממת נשים לפיתוח תסריטים עלילתיים 2020 | הקרן החדשה

עד 1/12 | נפתח מועד חדש להגשת הצעות לחממת פיתוח תסריטים עלילתיים באורך מלא ליוצרות.

הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה וקרן הקולנוע הישראלי, בשיתוף מועצת הפיס לתרבות ואמנות וקרן ון ליר מכריזים על מועד הגשה לחממה לפיתוח תסריטים עלילתיים של יוצרות בישראל. 

הקרנות מזמינות יוצרות להגיש מועמדות לחממה לפיתוח תסריטים לסרטים עלילתיים באורך מלא. במהלך התכנית, שתתפרש על פני כשנה, יקבלו היוצרות ליווי וייעוץ פרטניים מצוות מקצועי מוביל. מטרת התכנית היא לתמוך ביוצרות קולנוע ולסייע להן לפתח סרטים עלילתיים עוצמתיים ויצירתיים הנעשים מתוך נקודת מבט נשית רחבה ולכונן קהילה רב-תרבותית בקרב יוצרות קולנוע.

התכנית מיועדת ליוצרות קולנוע שזהו סרטן העלילתי הארוך הראשון או השני. עדיפות תינתן ליוצרות שמעוניינות ליצור סרט המתרחש בכולו או ברובו בפריפריה הגיאוגרפית בישראל.

החממה מיועדת לתסריטאיות שהן גם במאיות, או לצמד של תסריטאית ובמאית. לתכנית ייבחרו כעשר יוצרות, שיוזמנו להשתתף בתכנית אינטנסיבית, מרתקת ומתגמלת הכוללת מספר סמינרים בני כמה ימים, במסגרתם יכוסו כל עלויות המשתתפות (לינה, ארוחות ונסיעות). לכל פרויקט תוצמד חונכת מבכירות יוצרות הקולנוע בארץ, וצוות הפרויקט ילווה את היוצרות בשלבי פיתוח התסריט. התכנית כוללת גם הרצאות וכיתות אמן עם אנשי מקצוע מנוסים מתחום הקולנוע, וצוות החממה והחונכות ימשיכו ללוות כל יוצרת גם בין הסמינרים, במשימות פרטניות ובייעוץ.

בתום התכנית, יתקיים אירוע פיצ’ינג במסגרתו היוצרות יציגו את הפרויקטים בפני נציגי קרנות הקולנוע בארץ, מפיקים ובעלי עניין נוספים.

החממה תתקיים במהלך חודש פברואר 2020.

מועד אחרון להגשה: 1/12/2019

ההגשה מתבצעת באמצעות הטופס המקוון שבלינק 

לקול קורא

בכל שאלה , ניתן ליצור קשר עם רוני בהט, במייל: roni@nfct.org.il