28 בינואר 2019

LOOK & FILM: כנס עיצוב לקולנוע ולטלוויזיה

הכנס הייחודי, מבית “קפסולה”, יתקיים ב-25/2 בתל אביב ויהווה נקודת מפגש לאנשי עיצוב, קולנוע, טלוויזיה ומה שביניהם. הנחה לחברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים בהרשמה. מספר המקומות מוגבל

קפסולה – המרכז לסדנאות קולנוע, טלוויזיה וניו מדיה יוזם את כנס LOOK & FILM המוקדש כולו לעיצוב לקולנוע ולטלוויזיה. הכנס המקצועי יהווה נקודת מפגש ייחודית לאנשי עיצוב, קולנוע, טלוויזיה ומה שביניהם. הכנס יפנה זרקור לזיקה ולחיבור בין תעשיית הקולנוע והטלוויזיה לתחום העיצוב ויעניק למשתתפים-ות הזדמנות נדירה לשמוע את היוצרים-ות המובילים-ות בתחום חושפים את תהליכי היצירה שלהם-ן.

הכנס בנוי משני מקבצים: במקבץ הראשון, ON SET, יושם דגש על עבודות העיצוב המופיעות על המסך (עיצוב הפקה, עיצוב אלמנטים גרפיים על הסט ועיצוב אפקטים מיוחדים בעבודת יד); והשני, OFF SET, יתמקד בעיצוב הנלווה ליצירה הקולנועית/טלוויזיונית (אריזה גרפית, עיצוב פתיחים ועיצוב פרומואים).

הכנס יתקיים ביום שני ה-25/2, בין השעות 10:00-17:30, ב-Meet In Place (שד’ רוטשילד ) בתל אביב.

לו”ז מתוכנן לאירוע:
10:00-11:00 | עיצוב הפקה לקולנוע וטלוויזיה
ערד שאואט, מבכירי מעצבי ההפקה בתעשייה, יספר על תהליך היצירה ועל אופי העבודה, על השראות, על יצירתיות במסגרת מוגבלת ועל השיקולים האומנותיים מאחורי הפרויקטים אותם יצר. שאואט שימש כמעצב הפקה במגוון רב של סרטים וסדרות, בהם: “אבסנטיה” (Absentia) “המגשר” (Beirut), “פוקסטרוט”, “נורמן”, “סיפור על אהבה וחושך”, “מיתה טובה”, “עספור”, “מי מפחד מהזאב הרע”, “הערת שוליים”, “בורג” ועוד.

11:15-12:15 | עיצוב אלמנטים גרפיים על הסט
ינון זינגר, אמן גרפי ומאייר, יספר על תהליך היצירה, על בריאת שפה גרפית ייחודית, על השראות, תחקירים ויזואליים ואותנטיות. זינגר שימש כאמן גרפי במגוון סרטים וסדרות, בהם: “The Spy”, “הרודן”, “מוטלים בספק”, “געגוע”, “מעבר להרים ולגבעות”, “להישאר בחיים”, “ערבים רוקדים” ועוד.

12:30-13:30 | עיצוב אפקטים בעבודת יד
קארן דוידוף, יוצרת, אמנית רב תחומית ומעצבת אפקטים, תספר על תהליך היצירה, על שילוב בין אמנות פלסטית לאמנות המסך, על עיצוב, השראה ותעוזה. דוידוף יצרה אפקטים מיוחדים על הסט למגוון סרטים וסדרות, בהם: “המוסד”, “ילדי הסתיו”, “הצלילה”, “ג’ודה”, “מלאך של אמא”, “ארץ פצועה”, “אבוללה” ועוד.

14:00-15:00 | אריזה גרפית לקולנוע וטלוויזיה
לי סעד, מעצבת גרפית המתמחה במיתוג ואריזות גרפיות לסרטים, תספר על תהליך היצירה ואופי העבודה, על התאמת השפה הגרפית לאופי הסרט, על דימויים, קומפוזיציה וטיפוגרפיה, על השראה ועל המעבר משפה קולנועית/טלוויזיונית לשפה גרפית סטאטית. סעד עיצבה אריזות גרפיות למגוון רב סרטים וסדרות, בהם: “רחל אגמון”, “פוקסטרוט”, “לפני שהרגליים נוגעות בקרקע”, “אוויר קדוש”, “דרייבר”, “סרט בורקס”, “מסתור”, “כלבת”, “האישה מהסינמטק”, “ערבים רוקדים” ועוד.

15:15-16:15 | עיצוב פתיחים לקולנוע וטלוויזיה
מירב שחם, במאית ומעצבת, תספר על תהליך היצירה ואופי העבודה, על השראות, על אתגרים, על יצירה רב-תחומית ועל קו התפר שבין מוזיקה לעיצוב. שחם עיצבה פתיחים למגוון רב של סדרות וסרטים, בהם: “הבלתי רשמיים”, “פאודה”, “להעיר את הדוב”, “האחיות המוצלחות שלי”, “פוטו פארג'”, “האזרח ק'”, “המנצח”, “כיפת ברזל” ועוד.

16:30-17:30 | עיצוב פרומואים
ענבל קפלן, מעצבת גרפית, תספר על תהליך היצירה ואופי העבודה, על ההבדל בין עיצוב פרומו למותג חדש לעיצוב למותג קיים, על השראות ועל עבודה במסגרת זמן קיצונית. קפלן עיצבה פרומואים למגוון סדרות ותוכניות, ביניהן: “נבסו”, “הרמון”, “מפלצות קטנות”, “תיק בחקירה”, “עד החתונה” ועוד.

חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים זכאים-ות להנחה בגובה 15% ברכישת כרטיסי ALL DAY PASS לכנס: 230 שקלים (במקום 270 שקלים).

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים

לאיוונט של הכנס בפייסבוק