15 באוגוסט 2018

שבוע הבמאיות והיוצרות בסינמטק תל אביב

עשרות יצירות קולנועיות של במאיות ויוצרות ישראליות, לצד פאנלים מקצועיים, הרצאות ואירועי תרבות נוספים, בפסטיבל הקולנוע והטלוויזיה שיתקיים בתחילת חודש ספטמבר הקרוב. הנחה לחברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים ברכישת כרטיסים

בדידות בפריפריה, התבגרות, הטרדות מיניות, גיור, זנות, מתנחלים, הורות, דימוי גוף ועוד נושאים רבים נוספים יעמדו במרכז הסרטים שיוקרנו בשבוע הבמאיות והיוצרות, שיתקיים בסינמטק תל אביב, בפעם השלישית, בתחילת חודש ספטמבר (1-8/9). כל סרטי הפסטיבל נוצרו על ידי במאיות ויוצרות ונמצאים לפני ההפצה המסחרית או השידור שלהם. שבוע הבמאיות והיוצרות נועד להפנות זרקור אל העשייה הענפה של נשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, לעודד ולקדם את מעמדן של היצירה והיוצרות, ולחזק את המודעות לעשייתן בקרב קהל הצופים-ות.

עשרות יצירות קולנועיות של במאיות ויוצרות ישראליות יוקרנו במהלך הפסטיבל, ביניהם: “פרה אדומה”, “אין בתולות בקריות”, “אישה עובדת”, “המתנחלת”, “מסכת פאה”, “הגברים שמעבר לגדר”, ועוד. כמו כן, יוקרנו שלל סרטים קצרים ובינג’ של סדרת הרשת החדשה “הלסביון העליון”, לצד פאנלים מקצועיים, הרצאות ואירועי תרבות נוספים.

 

חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים מוזמנים לערב הפתיחה של שבוע הבמאיות והיוצרות, במוצ”ש הקרוב (1/9), שייפתח עם “אין בתולות בקריות” – סרטה של קרן בן רפאל. ההזמנה זוגית, בהרשמה מראש בדוא”ל office@paikinpr.co.il. כמו כן, תינתן הנחה לחברי-ות האיגוד ברכישת כרטיסים להקרנות ואירועי הפסטיבל. למימוש ההטבה, יש להזין את הקוד (כניסה לחברי-ות בלבד, באמצעות שם משתמש וסיסמה) בעת הרכישה.

שבוע הבמאיות והיוצרות מתקיים בשיתוף איגוד הבמאיות והבמאים, האקדמיה הישראלית לקולנוע, קרן הקולנוע הישראלי, קרן רבינוביץ – פרויקט קולנוע ויונייטד קינג.

לפרטים נוספים ותוכנייה מלאה של אירועי “שבוע הבמאיות והיוצרות”