4 ביוני 2019

פסטיבל הקולנוע הגאה ה-14

הפסטיבל שייפתח השבוע, יתקיים במהלך עשרה ימים (5-15/6) בסינמטק תל אביב. הנחה לחברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים ברכישת כרטיסים

פסטיבל הקולנוע הגאה ייפתח השבוע בפעם ה-14 ויתקיים במהלך עשרה ימים בסינמטק תל אביב. לצד הקרנות הסרטים, יתקיימו מגוון אירועי תעשייה ומפגשים עם יוצרים-ות בינלאומיים.

השנה, יציג הפסטיבל מספר שיא של בכורות עולמיות וארציות של סרטים ישראלים, ביניהם: “הרבנית פאלש” של רועי גולדמן, “טרנסקידס – הסרט” של הילה מדליה, “הדווקאים” של הדס איילון, “רעם מן הים” של יותם בן דוד ועוד. בפסטיבל יוצגו 63 פיצ’רים עלילתיים ותיעודיים ו-75 סרטים קצרים מ-30 מדינות שונות.

הפסטיבל יפתח בטקס חגיגי ב-5 ביוני עם הקרנת בכורה עולמית של “15 שנה”, סרטו הראשון באורך מלא של יובל הדדי, ויינעל ב-15 ביוני עם הכרזה על הזוכים-ות, והקרנת הסרט “טריקסי מאטל: חלקים נעים”, שבכורתו העולמית התקיימה בפסטיבל טרייבקה 2019.

עוד בתוכנית הישראלית : הקרנה חגיגית של סרטו המדובר של תומר הימן, “יונתן אגסי הציל את חיי” ומפגש עם יונתן אגסי, מחווה לכבוד 30 שנה לבית ספר לקולנוע סם שפיגל, הקרנת הסרט “יוצאים מהכלל – רוני קובן פוגש את הקהילה הקווירית” ולאחריה פאנל עם רוני קובן, הבמאית שרון קרני והמשתתפים בסרט.

בתחרות היצירה הצעירה ישתתפו 10 סרטי נוער ובתחרות הסרט הישראלי הקצר יוקרנו 28 סרטים ישראלים קצרים.

הנחה לחברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים ברכישת כרטיסים: 30 שקלים (במקום 43 שקלים), בהצגת כרטיס חבר-ה בתוקף.

לפרטים נוספים ותוכנייה מפורטת