26 ביוני 2019

“בקטנה” קולנוע גדול קצר בסינמטק תל אביב

חברי-ות האיגוד מוזמנים לרכוש כרטיסים במחיר סמלי לערב הקרנה של שלושה סרטים ישראליים קצרים ומצוינים בסינמטק תל אביב

האירוע, שיתקיים ביום שישי הקרוב (28/6), בשעה 20:00 בסינמטק תל אביב, יכלול מפגש קצר עם היוצרים-ות בסיום ההקרנה. חברי-ות האיגוד זכאים לרכוש כרטיס בעלות 21 ₪ בשימוש בקוד בטלפון ובאתר הסינמטק.
הסרטים שיוקרנו:

עקרון החסד (ישראל 2015), בימוי: מאיה קסל
ביקורי בית הם שגרת עבודתה של ריטה אחות במקצועה. היום מצטרפת אליה מלי, מתלמדת צעירה, וריטה נחושה להעביר לה את תורתה. בסופו של אותו יום, היא מחליטה לעשות ביקור בית אחרון, מחוץ לנוהל, בחיפוש אחר מתן חסד אנושי אחד. (17 דקות, עברית)

קח את עצמך בידיים מייקי (ישראל 2017), בימוי: דנה פרנק
מייקי שבור הלב מתכנן לעשות את מה שעושים כולם אחרי פרידה – לקבור את עצמו בג’אנק פוד ובהאזנה אובססיבית להודעות של האקסית. מפגש מקרי בפיצוציה עם סטודנטית נחושה לקולנוע, שחושבת בטעות שהוא שחקן מפורסם שחייב לשחק בסרט שלה, שולף אותו מהבור בו הוא נמצא – ותוקע אותו בבור חדש. (19 דקות, עברית)

הקו של גרייס (ישראל 2015), בימוי: רותם קפלינסקי
לגרייס יש תכנית: היא הפכה את המשאית הקטנה שקיבלה למכולת ניידת למוצרי מזון מן המזרח. הלקוחות שלה הם העובדים הזרים שבדרום הערבה. לקראת מסיבה גדולה במושב צופר, גרייס קונה הרבה סחורה ונוסעת בתקווה להרוויח הרבה כסף ולהתקדם עוד צעד לקראת ביסוס חיים הוגנים יותר. אופטימיות ונחישות לא מספקים כשהתכנית של גרייס משתבשת: גרייס היא רק אחת בסך הכוחות הפועלים בדרום, כל אחד ומאבק ההישרדות הדורסני שלו. (33 דקות, עברית)