26 במאי 2019

פסטיבל קולנוע דרום 2019

פסטיבל הקולנוע של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר ייפתח בשבוע הבא (2/6) ויחגוג תשעה ימים של הקרנות סרטים, אירועים, פאנלים והופעות חיות

פסטיבל קולנוע דרום של בית הספר לאמנויות הקול והמסך של מכללת ספיר ייפתח בשבוע הבא (2/6) ויתקיים השנה בפעם ה-18 לאורך תשעה ימים. לצד תכנית ישראלית ובינלאומית, מעמיק השנה הפסטיבל את הקשר עם קהילות הדרום והעיר שדרות באמצעות פרויקט דוקומנטרי מקומי חדש, המביא אל המסך את סיפוריהם של תושבי ותושבות שדרות, הקרנות בבתים, והגעה לשלוש ערים מרכזיות בנגב.

הפסטיבל ייפתח בהקרנת טרום בכורה לסרטו החדש של חבר האיגוד אלון גור-אריה “המוסד”, ויינעל בהקרנת בכורה, תחת כיפת השמיים, של “ליגה ג”, הסדרה החדשה של היוצר רובי אלמליח. את המוזיקה המקורית של הסדרה הלחין רן אלמליח, חבר ומייסד להקת כנסיית השכל, ובתום ההקרנה יתקיים מופע של הלהקה.

במסגרת התכנית העלילתית הישראלית, יוקרנו בהקרנות בכורה: “הסוסיתא של הרצל” של חבר האיגוד דוד קריינר, ו”ברזיל אהובתי” של חורחה גורביץ’, לצד “הצלילה” של חבר האיגוד יונה רוזנקיאר ו”תל אביב על האש” של סאמח זועבי.

במסגרת התכנית הדוקומנטרית הישראלית יוקרנו: “אישה” של חברת האיגוד ישראלה שאער-מעודד, “גולדה” של שגיא בורנשטיין, אודי ניר ושני רוזנס, “הכוכבים של שטרן” של חבר האיגוד גד אביטן, “לבנטינית” של רפאל בלולו ו”מראה” של רענן אלכסנדרוביץ’.

ברכות!

מסגרות ההקרנה הנוספות של הפסטיבל יכללו, בין השאר, תכנית סרטים בינ”ל שתכלול סרטי יוצרים-ות בולטים מאמריקה הלטינית ומצרפת; סרטי ביכורים במסגרת “סטודיו דרום” מיוצרים צעירים מהפיליפינים, תאילנד וונצואלה; פוקוס אודות יצירתה רבת-התעוזה של חברת האיגוד קרן ידעיה; תכנית “קולנוע דרום חדש” שתכלול כ-30 סרטי בוגרים-ות; תחרות קולנוע עצמאי קצר ותכנית מוזיקה בשיתוף פסטיבל אינדינגב.

זאת ועוד הפסטיבל יארח רטרוספקטיבה לבמאי, התסריטאי והמפיק המקסיקני, מישל פרנקו (“אחרי לוסיה”, “כרוני”) וכן יארח את הבמאית ואלרי מסדיאן ואת הבמאי גסטון סולניקי.

לפרטים נוספים ולאתר הפסטיבל