17 באפריל 2018

אין פרטנר בלי הפקות מקור

איגוד הבמאיות והבמאים מברך על הצטרפותה של פרטנר TV לפלטפורמות השידור הקיימות. אולם, לצד הברכות, חשוב להבהיר שהעובדה שהפלטפורמה החדשה אינה מחוייבת בהשקעה בהפקות מקור, צפויה להוביל לנזק בלתי הפיך – בשוק השידורים בכלל וליצירה המקומית בפרט

אחרי ההצלחה היחסית של סלקום TV, שנכנסה לשוק לפני כשנתיים וכיום באמתחתה כ-124 אלף מנויי טלוויזיה, אמש (שלישי) השיקה חברת “פרטנר” את מיזם הטלוויזיה שלה – פרטנר TV.

איגוד הבמאיות והבמאים מברך על הצטרפותן של פלטפורמות שידור חדשות המהוות בשורה של ממש עבור הצופה הישראלי. אולם, לצד הברכות, חשוב להבהיר שהצטרפותה של פלטפורמה חדשה, שבאופן טבעי תתחרה על ציבור הצופים מול הפלטפורמות הקיימות, תביא לפגיעה בהכנסותיהן של הפלטפורמות הקיימות, וכך, תוביל לנזק בלתי הפיך בשוק השידורים וליצירה המקומית; זאת מאחר ומחויבות ההשקעה של הפלטפורמות הקיימות נגזרת מהכנסותיהן.

לא בכדי כללי הרגולציה המתקיימים כיום לגבי כל גופי השידור בארץ מגדירים את מחויבויותיהם של גופי השידור להשקיע בהפקות מקור ישראלית. כללים אלו נקבעו מתוך הבנה בחשיבות יצירת תוכן ישראלי חדש שמעשיר ומשמר את עולם התרבות והשפה העברית, ובד בבד מספק פרנסה לאלפי עובדים ויוצרים בתעשיית ההפקות.

לאירוע ההשקה של פרטנר TV הגיעו נציגי-ות איגודי היוצרים והציגו בפני מנכ”ל החברה איציק בנבנישתי את הסוגייה והשלכותיה. בנבנישתי הבטיח כי בקרוב תיקבע פגישה בה הצדדים ידונו בהרחבה בנושא.

איגודי היוצרים ימשיכו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם בכדי להביא לידי כך שגופי הפיקוח יחלו לפעול ויחייבו כל גוף תקשורת המבקש לקבל רישיון לשדר תוכן לצרכן הישראלי, בכל פורמט שידור, להשקיע בהפקת תוכן מקורי.