16 ביולי 2020

קול קורא: מועד קיץ לתמיכה בסרטי סטודנטים-ות 2020 | קרן גשר

עד 16/8 | נפתח מועד חדש להגשת הצעות להשקעה בתחום סרטי גמר סטודנטים-ות: מועד קיץ 2020, של קרן גשר

קרן גשר לקולנוע רב תרבותי משקיעה בתחום סרטי גמר בסרטים מכל בתי הספר הגבוהים לקולנוע ומכל רחבי הארץ. בנוסף למענקי הפקה, יוזמת הקרן תכניות עבודה וסדנאות מיוחדות, לצד סיוע בגיוס גוף שידור, ליווי של חונכים/ות ויועצים/ות מקצועיים/ות, מפגשים אישיים עם צוות הקרן ועוד.

הקרן מפרסמת שני מועדי הגשה בשנה בתחום – מועד חורף ומועד קיץ. בכל מועד 3 לקטורים/ות שונים בוחנים את מגוון ההצעות המתקבלות. לאחר שקלול חוות הדעת של הלקטורים/ות, מתקיימת ועדת לקטורה המורכבת משלושת הלקטורים/ות, ונציגי/ות הקרן. הפרויקטים הזוכים וגובה ההשקעה נקבעים סופית באישור הנהלת הקרן. צוות הקרן מלווה את תהליך הפיתוח וההפקה על שלביהם השונים באמצעות מתן משוב רציף ובסיוע חונכים/ות מקצועיים/ות המותאמים לשלב בו נמצא הפרויקט.

מועד ההגשה לסרטי גמר פתוח בפני כל סטודנט/ית לקולנוע ובכל מגוון הז’אנרים.

מועד אחרון להגשה: 16/8/2020 בשעה 12:00 בצהריים

בין התכניות המיוחדות המופעלות בתחום סרטי גמר:

תעודת גמר – שת”פ עם yesדוקו | יוצרי/ות הסרטים זוכים לליווי של חונכי/ות תסריט, בימוי ועריכה, מהמובילים בתחום היצירה התיעודית בישראל. הסרטים הנבחרים יוכלו לזכות על פי התקדמותם במענקי הפקה בסך כולל של עד 50,000 ש”ח.

מסלול הפקה | סרטי גמר תיעודיים שאורכם 50-30 דקות יזכו למענק הפקה ראשוני שיעמוד על סך 21,000 ש״ח.

מסלול פריים טיים | סרטים אשר זכו במענק ההפקה המשותף, ייבחנו למסלול זה לאחר צפייה בראפ קאט של הסרט. במידה והסרט ימצא ראוי לשידור, תיבחן אפשרות למענק נוסף של עד 9,000 ש״ח.

מסלול מצוינות | סרטים אשר לאחר הצפייה בראפ קאט יימצאו בולטים באיכויותיהם הקולנועיות, ובמידה ותקציבם מתאים, יזכו במענק נוסף של עד 20,000 ש״ח.

סדנאות פיצ’ינג לסטודנטים | הקרן מעניקה את שלושת המענקים המרכזיים בכל אחד מאירועי הפיצינג המתקיימים בפסטיבל קולנוע דרום (לסרטים תיעודיים), בפסטיבל דוקאביב (לסרטים תיעודיים), ובפסטיבל חיפה (לסרטים עלילתיים).

מפגשים בבתי הספר לקולנוע.

לפרטים נוספים ולהגשה

כללים ונהלים