11 בפברואר 2020

קול קורא: מועד חורף לתמיכה בסרטי סטודנטים-ות | קרן גשר

עד 15/3 | קול קורא של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי: מועד חדש להגשת הצעות להשקעה בתחום סרטי גמר סטודנטים-ות: מועד חורף 2020.

קרן גשר לקולנוע רב תרבותי משקיעה בתחום סרטי גמר בסרטים מכל בתי הספר הגבוהים לקולנוע ומכל רחבי הארץ. בנוסף למענקי הפקה, יוזמת הקרן תכניות עבודה וסדנאות מיוחדות, לצד סיוע בגיוס גוף שידור, ליווי של חונכים/ות ויועצים/ות מקצועיים/ות, מפגשים אישיים עם צוות הקרן ועוד.

הקרן מפרסמת שני מועדי הגשה בשנה בתחום – מועד חורף ומועד קיץ. בכל מועד 3 לקטורים/ות שונים בוחנים את מגוון ההצעות המתקבלות. לאחר שקלול חוות הדעת של הלקטורים/ות, מתקיימת ועדת לקטורה המורכבת משלושת הלקטורים/ות, ונציגי/ות הקרן. הפרויקטים הזוכים וגובה ההשקעה נקבעים סופית באישור הנהלת הקרן. צוות הקרן מלווה את תהליך הפיתוח וההפקה על שלביהם השונים באמצעות מתן משוב רציף ובסיוע חונכים/ות מקצועיים/ות המותאמים לשלב בו נמצא הפרויקט.

מועד ההגשה לסרטי גמר פתוח בפני כל סטודנט/ית לקולנוע ובכל מגוון הז’אנרים.

שימו לב – במסגרת מועד זה מתקיים גם מענק מיוחד ביוזמת משפחת ישר אלקבץ, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ומפעל הפיס, במטרה לשמר את זכרה התרבותי של רונית אלקבץ ולשאוב השראה מיצירתה פורצת הדרך. סרט הגמר הנבחר יזכה במענק על סך 30,000 ₪!

מועד אחרון להגשה הצעה: 15/3/2020

בין התכניות המיוחדות המופעלות בתחום סרטי גמר:
מיזם “בלי פחד”- על שם רונית אלקבץ | במסגרת המיזם יחולק במועד מענק לסרט הגמר הנבחר על סך 30,000₪.
מענק ברנשטיין | במסגרת התחרות מוענקים בכל שנה שני מענקים בסך כולל של 65,000 ש”ח להפקת סרטים תיעודיים – מענק ראשון על סך 40,000 ש”ח ומענק שני בסך 25,000 ש”ח. הסרטים הזוכים מוקרנים בהקרנה חגיגית במהלך פסטיבל ירושלים הראשון לאחר זכייתם.
תעודת גמר – שת”פ עם yesדוקו | יוצרי/ות הסרטים זוכים לליווי של חונכי/ות תסריט, בימוי ועריכה, מהמובילים בתחום היצירה התיעודית בישראל. הסרטים הנבחרים יוכלו לזכות על פי התקדמותם במענקי הפקה בסך כולל של עד 50,000 ש”ח.
סדנאות פיצ’ינג לסטודנטים | הקרן מעניקה את שלושת המענקים המרכזיים בכל אחד מאירועי הפיצינג המתקיימים בפסטיבל קולנוע דרום (לסרטים תיעודיים), בפסטיבל דוקאביב (לסרטים תיעודיים), ובפסטיבל חיפה (לסרטים עלילתיים).
מפגשים בבתי הספר לקולנוע.

לשאלות והבהרות נוספות נא לפנות במייל: keren@gesher.co.il