2 באוגוסט 2018

הזוכים-ות בפסטיבל ירושלים

בין הזוכים-ות, חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים: דניאל סיון, הילה מדליה, ציביה ברקאי-יעקב, אורי ברבש ואדם קלדרון. האיגוד מברך את החברים-ות ואת שאר הזוכים-ות בקטגוריות השונות

הערב (חמישי) הוכרזו שמות הזוכים והזוכות בתחרויות השונות בפסטיבל הקולנוע ה-35 ירושלים. הסרטים “הצלילה” של יונה רוזנקיאר ו”פרה אדומה” של ציביה ברקאי-יעקב חלקו את פרס הסרט הישראלי העלילתי הטוב ביותר. פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר הוענק ל”יונתן אגסי הציל את חיי” של תומר היימן.

בין הזוכים-ות, חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים: דניאל סיון, הילה מדליה, ציביה ברקאי-יעקב, אורי ברבש ואדם קלדרון. האיגוד מברך את החברים-ות ואת שאר הזוכים-ות בקטגוריות השונות בתחרויות הפסטיבל.

רשימת הזוכים-ות המלאה:
פרס חג’ג’ לסרט העלילתי הטוב ביותר ופרס ענת פרחי לסרט ביכורים חולקו שווה בשווה בין שני סרטים:
“הצלילה”, במאי: יונה רוזנקיאר, מפיקים: אפרת כהן וקובי מזרחי
“פרה אדומה”, במאית: ציביה ברקאי יעקב, מפיק: איתי תמיר.

פרס ון-ליר לסרט התיעודי הטוב ביותר:
“יונתן אגסי הציל את חיי”. במאי: תומר הימן, מפיקים: ברק הימן, תומר הימן.

פרס ון-ליר לבימוי לסרט תיעודי:
שקד גורן, על סרטו “אליפלט”. מפיקים: איילת קייט, אמיר הראל.

פרס דליה סיגן לתסריט:
“יומני אוסלו”, בימוי ותסריט: מור לושי ודניאל סיון, מפיקות: הילה מדליה ואיינה פישמן.

פרס חג’ג’ לשחקן הטוב ביותר:
יואל רוזנקיאר, מיכה רוזנקיאר ויונה רוזנקיאר, עבור הופעתם בסרט “הצלילה”. במאי: יונה רוזנקיאר.

פרס חג’ג’ לשחקנית הטובה ביותר:
אביגיל קובארי, עבור הופעתה בסרט “פרה אדומה”, במאית: ציביה ברקאי יעקב.

פרס ע”ש אהרון עמנואל לצלם הטוב ביותר:
עודד אשכנזי, עבור “הצלילה”. במאי: יונה רוזנקיאר. מפיקים: אפרת כהן, קובי מזרחי.

פרס יורם גולן לעריכה:
טל רבינר ואלכס חוסיד עבור “יונתן אגסי הציל את חיי”. במאי: תומר הימן, מפיקים: ברק הימן, תומר הימן.

פרס ון ליר למוסיקה:
אסף תלמודי עבור עבודתו בסרט “גאולה”. במאים: יוסף מדמוני ובועז יהונתן יעקב, מפיקים: מרק רוזנבאום, מיכאל רוזנבאום, יונתן רוזנבאום.

פרס חביב הקהל לסרט עלילתי:
“גאולה”. במאים: יוסף מדמוני ובועז יהונתן יעקב, מפיקים: מרק רוזנבאום, מיכאל רוזנבאום, יונתן רוזנבאום.

פרס חביב הקהל לסרט תיעודי:
“ילדי פרא”. בימוי: טל פסס. מפיקים: רון עופר, רותם פארן.

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי קצר

פרס ון ליר לסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר:
“בחורה עם מזלג בעולם של מרק”. במאי: יותם קניספל, המכללה האקדמית בית ברל.

פרס ון ליר לסרט תיעודי קצר:
“חוף המועד”. במאי: אורי שמאלי, ביה”ס סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה.

פרס המיזם לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים לסרט האנימציה הקצר הטוב ביותר:
“אדוות”. במאית: מור ישראלי, לה פודרייר – ביה”ס לקולנוע ואנימציה.

ציונים לשבח:
“שאבעס כלה”, במאית: עליזה חנוביץ’. “מכתב אהבה למ”מ שלי”, במאית: עטרה פריש.

פרסי החוויה היהודית בתרומת מיכאלה וליאון קונסטנטינר

פרס ליה לסרט העוסק במורשת היהודית:
“גאולה”. בימוי: יוסף מדמוני, בועז יהונתן יעקב. ישראל 2018.

פרס אבנר שלו יו”ר יד ושם:
“דבש שחור, שירת חייו של אברהם סוּצְקֵבֵר”. במאי: אורי ברבש. ישראל 2018.

ציון לשבח:
“שאבעס כלה”. במאי: עליזה חנוביץ’. ישראל 2018.

תחרות “אמנות בצומת” לאמנות וידיאו וקולנוע ניסיוני

פרס ע”ש ליה ון ליר, בתרומת רבקה סקר לסרט הניסיוני הטוב ביותר:
“שבעה עבד אלכרימים”. יוצרת: אלהם רוקני.

פרס קרן משפחת אוסטרובסקי:
“קופסאות”. יוצרת: נעמה שוחט.

התחרות הבינלאומית – קרן גבריאל שרובר

פרס קרן גבריאל שרובר לסרט הבינלאומי הטוב ביותר:
“דוג-מן”. במאי: מתאו גרונה. איטליה, צרפת 2018.

ציון לשבח:
“גבול”. במאי: עלי עבאסי. שוודיה, דנמרק 2018.

תחרות בינלאומית לסרטי ביכורים

פרס פדרציית מבקרי הקולנוע הבינלאומית (FIPRESCI) לסרט ביכורים בינלאומי:
“פרא”. במאי: קאמי וידאל-נאקה. צרפת 2018.

פרס פדרציית מבקרי הקולנוע הבינלאומית (FIPRESCI) לסרט ביכורים ישראלי:
“אין בתולות בקריות”. במאית: קרן בן-רפאל.

תחרות ברוח החופש לזכרו של וים ון-ליר

פרס קאמינגס לסרט עלילתי:
“לזרו השמח”. במאית: אליצ’ה רורוואכר. איטליה, שוויץ, צרפת, גרמניה 2018.

פרס אוסטרובסקי לסרט תיעודי:
“כדורגל אינסופי”. במאי: קורנליו פורומבויו. רומניה 2018.

תחרות הפיצ’פוינט ה-13

פרס Goralska, שהוענק השנה לראשונה:
“אשת לוט”. במאי: אבישי סיון, מפיק: רונן בן-טל, Plan B Productions.

פרס ואוטר ברנדרכט – ליה ון-ליר:
“קריוקי”. במאי: משה רוזנטל, מפיקה: אפרת כהן, Gaudeamus Productions.

פרס DB and Opus, Post-Production Lab Services
“השחיין” בבימוי אדם קלדרון ובהפקת נעמה פיריץ, Ingenue Productions

פרס CineLab Post-Production Lab Services:
“אפריקה”. במאי: אורן גרנר, מפיק: איתי עקירב, Film Harbour