6 באפריל 2020

משבר הקורונה | ישיבת ועדת הכספים של הכנסת בנושא מתווה פיצויים למגזר העסקי

היום (שני, 6/4) בבוקר התקיימה ישיבה בוועדת הכספים של הכנסת בנוגע למתווה הפיצויים למגזר העסקי, בעקבות משבר הקורונה, בה הוצג מתווה הפיצויים הנדרש לעסקים בכדי להציל את המשק

נשיא להב, עו״ד רועי כהן, נשיא לשכת יועצי המס יוע״מ ירון גינדי ורו״ח איריס שטרק נשיאת לשכת רואי החשבון, הציגו היום בוועדת הכספים של הכנסת את מתווה הפיצויים הנדרש לעסקים ואשר יאפשר להם לשרוד, בכדי להחזיר את המשק לפעילות מיד בתום המשבר הבריאותי.

המודל מבוסס על תקנות מס רכוש וקרן הפיצויים – המפצה את בעלי העסקים על הירידה במחזור הפעילות שלהם בניכוי ההוצאה הנחסכת. מודל זה עבד מצוין לאחר מלחמת לבנון השניה וב”צוק איתן” ואין שום סיבה שלא ינתן גם כעת.

 צפו בירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס, הבוקר בוועדה >>

 

צפו בנשיא להב, עו״ד רועי כהן, הבוקר בוועדה >>

עדכון רשות המסים:

על פי דוברות רשות המסים, לכ-72 אלף עצמאיים שנמצאו זכאים עד אמש בחצות הועבר מענק סיוע בסכום כולל של כ-300 מיליון ש״ח, ונכון לשעה זו מספר העצמאיים הזכאים למענק עומד על כבר על כ- 80,000 אלף איש. תשלום ממוצע למענק לעצמאי עמד על 4,143 ₪

בינתיים ההגשה נמשכת, ונכון לשעה 11:30 היום (שני) כ-80,000 עצמאיים נמצאו זכאים.

בהתאם לתקנות החירום שאושרו בממשלה, ניתן להגיש בקשות לקבלת המענק בתוך 70 ימים מיום פרסומן ברשומות (2 באפריל 2020). לצורך קבלת המענק, ניתן להגיש תביעה בהליך פשוט, באמצעות טופס מקוון, באזור האישי באתר רשות המסים. בדיקת הזכאות וחישוב סכום המענק מבוצעות על ידי רשות המסים ומוצגות באזור האישי. המענק ישולם לעצמאי לאחר קביעת הזכאות, באמצעות זיכוי חשבון הבנק.

ניתן להגיש בקשות למענק הסיוע באתר רשות המסים
למידע כללי בנושא, באתר רשות המסים, בלינק