19 במרץ 2019

פסטיבל לוקרנו

הפסטיבל שמתקיים במהלך חודש אוגוסט בעיר השוויצרית, ידוע בין השאר, כפלטפורמה נחשבת לסרטים בעלי גוון אמנותי וניסיוני. תאריך אחרון להגשות – 3/6. לעוד פרטים, בפנים

פסטיבל לוקרנו הוא פסטיבל סרטים שנתי, המתקיים בחודש אוגוסט בלוקרנו שבשווייץ. הפסטיבל, שנוסד בשנת 1946, הוא אחד מפסטיבלי הקולנוע הפעילים הוותיקים ביותר, והוא ידוע כפלטפורמה יוקרתית עבור סרטים אמנותיים. הפסטיבל מציג סרטים במסגרות שונות, הן תחרותיות והן לא תחרותיות, לרבות סרטים עלילתיים ותיעודיים באורך מלא, סרטים קצרים, סרטי אוונגרד ורטרוספקטיבות.

הפרס הראשון של הפסטיבל הוא “נמר הזהב”, המוענק לסרט הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית. פרסים אחרים כוללים את “Leopard of Honour” על הישגים בקריירה, את פרס “Prix du Public” בחסות UBS ופרס חביב הקהל.

דדליין מוקדם להגשות – 25/3/2019; דדליין רגיל: 13/5/2019; דדליין מאוחר: 3/6/2019.

תכניות הפסטיבל:

פיאצה גרנדה – פרמיירות עולמיות של סרטים גדולים.

התחרות הבינ”ל (Concorso internazionale) – סרטים ארוכים מז’אנרים מגוונים (מעל 60 דקות).

תחרות קולנועני ההווה (The Concorso Cineasti del presente) – סרטי ביכורים או סרטים שניים ארוכים (מעל 60 דקות).

תחרות “הנמרים של מחר” (Pardi di domain) – סרטים קצרים ובאורך בינוני (עד 40 דקות) מיועדת גם לבמאים צעירים שטרם ביימו פיצ’ר. ניתן להגיש גם סרטי סטודנטים וסרטי גמר.

תחרות “פורי” (The Fuori concorso) – סרטים ארוכים וקצרים, סרטי מסה וסרטים תיעודיים, בד”כ של במאים-ות מוכרים-ות ובד”כ בהקרנות בכורה.

“סימני חיים” – מסגרת הקרנה לא תחרותית של במאים מבוססים החוקרים צורות נרטיביות חדשות ומאתגרים את השפה הקולנועית.

“היסטוריה של הקולנוע” – מסגרת צדדית המוקדשת למחוות מיוחדות ליוצרי-ות קולנוע שונים-ות. מסגרת זו כוללת גם הקרנות של עותקים שעברו שימור או שחזור.

מסגרת רטרוספקטיבה – אישית, היסטורית או תמטית.

“Open Doors” – בשיתוף משרד החוץ השוויצרי, מוקדשת להארת זרקור אל סרטים ממדינות בהן הקולנוע עולה ומתפתח ולסייע באיתור שותפים להפקה.

שתי תכניות עצמאיות שמתקיימות במסגרת הפסטיבל: שבוע המבקרים (The Semaine de la critique) המוקדש לסרטים דוקומנטרים, ומסגרת מיוחדת לסרטים שוויצרים המאורגנת ע”י חברת SWISS FILMS.

* סרט שנבחר למסגרת תחרותית כלשהי חייב להיות מוקרן בהקרנה ראשונה מחוץ למדינתו

* סרטים הזמינים לצפייה מקוונת או ששודרו בטלוויזיה לא יכולים להגיש את מועמדותם.

לפרטים נוספים והגשות ללוקרנו 2019