20 ביוני 2018

המועמדים-ות לפרסי אופיר

ברכות חמות ובהצלחה לחברי-ות האיגוד – ינקול גולדווסר, ירון שני, מרקו כרמל, שרון מימון, טל גרניט, עלם-וורק דוידיאן, מיכאל אללו, יאיר לב, דוד דרעי, רן טל, לימור שמילה – ולשאר היוצרים-ות שעלו לשלב הגמר

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה הכריזה היום (רביעי) על העולים-ות לגמר בתחרות פרסי אופיר. בין המועמדים-ות, נוכחות מרשימה של חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים: ינקול גולדווסר, ירון שני, מרקו כרמל, שרון מימון, טל גרניט, עלם-וורק דוידיאן, מיכאל אללו, יאיר לב, דוד דרעי, רן טל, לימור שמילה.

איגוד הבמאיות והבמאים מברך את החברים-ות המועמדים-ות לפרסים, ואת שאר העולים-ות לשלב הגמר בתחרות השנתית.

רשימת המועמדים-ות המלאה

הבימוי הטוב ביותר:
אופיר ראול גרייצר – בימוי: האופה מברלין
ינקול גולדווסר – בימוי: שרוכים
ירון שני – בימוי: עירום
מרקו כרמל – בימוי: פרא אציל
שרון מימון, טל גרניט – בימוי: הנשף

הסרט העלילתי הטוב ביותר:
האופה מברלין – בימוי: אופיר ראול גרייצר
הנשף – בימוי: שרון מימון, טל גרניט
עץ תאנה – בימוי: עלם-וורק דוידיאן
פרא אציל – בימוי: מרקו כרמל
שרוכים – בימוי: ינקול גולדווסר

הסרט התיעודי הטוב ביותר עד 60 דק’:
הארץ מעבר להרים – בימוי: מיכאל אללו
נולד בדיר יאסין – בימוי: נטע שושני
נעמי – בימוי: אברהם פסו, איה בן נחום ושי קפלן
פרא – בימוי: אוריאל סיני, דנאל אל-פלג
שמנה – בימוי: הלית לוי

הסרט התיעודי הטוב ביותר מעל 60 דק’:
אחרייך – בימוי: רנא אבו פריחה
ארץ זרה – בימוי: שלומי אלדר
אתה מת רק פעמיים – בימוי: יאיר לב, דוד דרעי
המוזיאון – בימוי: רן טל
הקיר – בימוי: מורן איפרגן

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר עד 40 דק’:
בדרך חזרה – בימוי: משה רוזנטל
הרגלי צריכה – בימוי: אביגיל אריאלי
מכתב אהבה למ”מ שלי – בימוי: עטרה פריש
קילומטר 147 – בימוי: בעז פרנקל
תמונת משפחתי בשנתי הי”ג – בימוי: אמרי דקל-קדוש

התסריט הטוב ביותר:
אופיר ראול גרייצר – האופה מברלין
אמרי מטלון, אביעד גבעון – מראות שבורות
דודו בוסי, מרקו כרמל – פרא אציל
עלם-וורק דוידיאן – עץ תאנה
שרון מימון, טל גרניט – הנשף

השחקן הראשי הטוב ביותר:
גל תורן – פרה אדומה
ולאד דובינסקי – כאן ועכשיו
יורם טולדנו – הד
נבו קמחי – שרוכים
נוה צור – פרא אציל

השחקנית הראשית הטובה ביותר:
ג’וי ריגר – אין בתולות בקריות
ליאת אקטע – פרא אציל
לליב סיון – עירום
סתיו סטרשקו – הנשף
שירה האס – מראות שבורות
שרה אדלר – האופה מברלין

שחקן המשנה הטוב ביותר:
אלון אבוטבול – פרא אציל
אסי דיין – התשיעית של אסי
גורי אלפי – הד
דב גליקמן – שרוכים
מיכאל אלוני – אין בתולות בקריות

שחקנית המשנה הטובה ביותר:
אסי לוי – הנשף
יבגניה דודינה – אין בתולות בקריות
מורן רוזנבלט – פרה אדומה
נטע שפיגלמן – מונטנה
שירה האס – פרא אציל

הצילום הטוב ביותר:
בועז יהונתן יעקב – פרה אדומה
גיורא ביח – הנשף
דמיאן דופרן – אין בתולות בקריות
דניאל מילר – עץ תאנה
עמרי אלוני – האופה מברלין

העריכה הטובה ביותר:
איתמר גולדווסר – שרוכים
אריק להב ליבוביץ’ – עץ תאנה
מיכל אופנהיים – האופה מברלין
עינת גלזר זרחין – הנשף
ערה לפיד, גיא נמש – הסוסיתא של הרצל

הליהוק הטוב ביותר:
הילה יובל – הנשף
חלי מון סונגו – פרא אציל
יעל אביב – מראות שבורות
לימור שמילה – מונטנה
מאיה קסל – עירום

העיצוב האמנותי הטוב ביותר:
אהוד גוטרמן – הנשף
דני אבשלום – עץ תאנה
דניאל קוסו, יעל ביבלניק – האופה מברלין
יואל הרצברג – שרוכים
רן סלוין – קריאה לחלומות

עיצוב התלבושות הטוב ביותר: 
אתיה חודק לביא – ליידי טיטי
חוה לוי רוזלסקי – פרא אציל
חן כרמי בלייר – אין בתולות בקריות
לאורה שיים – הנשף
ליטל לילו גולדפיין – האופה מברלין

האיפור הטוב ביותר:
ג’ניה קלר – אנתרקס
דקלה שרעבי, קארן דוידוף, גן דה לנגה – ילדי הסתיו
זיו קטנוב – הנשף
מירב שחר (בשושה) – ליידי טיטי
רויטל כהן – שרוכים
שלי סער – פרא אציל

המוסיקה המקורית הטובה ביותר:
אקים גולאייב, אלכסנדר רומננקו, ולאד דובינסקי, דידי ארז – כאן ועכשיו
אשר גולדשמידט – הד
דניאל סלומון – שרוכים
עברי לידר – הנשף
קרני פוסטל – פרה אדומה

פס הקול הטוב ביותר:
אבי מזרחי – האופה מברלין
אביב אלדמע – הד
אביב אלדמע, ניר אלון – עירום
מוטי חפץ, אבי מזרחי – ליידי טיטי
מיכאל גורביץ’ – כאן ועכשיו