12 באוגוסט 2018

בתום 5 שנים: יו”ר איגוד הבמאיות והבמאים יריב הורוביץ פורש מתפקידו

במהלך כהונתו, הורוביץ הוביל כמה מהמאבקים החשובים של היוצרים-ות בישראל. לימור פנחסוב, ששימשה עד כה כחברת הנהלה באיגוד, תחליפו. המהלך אושר במסגרת האסיפה הכללית השנתית של האיגוד. תודה ענקית להורוביץ והרבה הצלחה לפנחסוב

השבוע (ראשון), בשעות הבוקר, התקיימה האסיפה הכללית השנתית של איגוד הבמאיות והבמאים. במהלך האסיפה, אושרו פה אחד הדוחות הכספיים והמילוליים של האיגוד. כמו כן, בעקבות החלטתו של יו”ר האיגוד יריב הורוביץ לפרוש, אושר באסיפה כי את התפקיד תמלא הבמאית וחברת ההנהלה לימור פנחסוב.

במהלך כהונתו, הוביל הורוביץ (“החרצופים”, “רביעיית רן”, “האינתיפאדה שאחרי”, “רוק בקסבה”, ושלל קליפים ופרסומות) מאבקים ומהלכים קריטיים להמשך קיומה של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל, ביניהם: המאבק נגד הניסיונות החוזרים והנשנים לפגיעה בתקציבי הפקות המקור ובפרנסתם של הבמאים-ות; המאבק המתמשך על שמירת חופש הביטוי והיצירה; המאבק להסדרת רגולציה על הפלטפורמות החדשות המשודרות ע”ג האינטרנט; המאבק נגד קיצוץ תקציב הקולנוע ושמירה על מחויבותיהם של גופי השידור להשקעה בקולנוע; המאבק על הקמת תאגיד השידור הציבורי והנגשת ארכיון רשות השידור; המאבק בפיראטיות ברשת בשיתוף תל״י והמאבק לקבלת היתר שיאפשר לאיגוד הבמאיות והבמאים להתאגד באופן חוקי ולנהל מו”מ מול גופי השידור להסדרת תנאי עבודתם, שכרם וזכויותיהם של במאים-ות.

פעילויות נוספות בהובלתו של הורוביץ באיגוד: קבלת הכרה בפריסת מס הכנסה לבמאים-ות, גיבוש תכנית פנסיה לבמאים-ות ודברור האיגוד וממ”ה (מטה מאבק היוצרים) בכנסת.

הורוביץ, בחוכמתו, נחישותו ודבקותו במטרה, הצליח לקדם את איגוד הבמאיות והבמאים ולמצב אותו כגורם מרכזי ומוביל במאבק הבלתי נגמר על חופש היצירה, ועל מעמד הבמאים-ות.

איגוד הבמאיות והבמאים מכיר תודה ענקית להורוביץ ומאחל לו הצלחה גדולה בהמשך דרכו.

את מקומו של הורוביץ, כאמור, תמלא לימור פנחסוב, בוגרת סם שפיגל, במאית קולנוע (“מכיוון היער”, “אמא חוזרת הביתה”, “צולם ע”י יצחק”) וטלוויזיה (“עובדה”, “המערכת”, “תיק בחקירה”) דוקומנטרים. לימור היתה ממקימות פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל והיא חברת הנהלת איגוד הבמאיות והבמאים מזה למעלה משנתיים.
האיגוד מברך את פנחסוב על הצטרפותה לאיגוד הבמאיות והבמאים ומאחל לה הצלחה רבה בתפקיד החדש.

רועי אלבה, מנכ”ל איגוד הבמאיות והבמאים: ״היה לי הכבוד לעבוד עם יריב, שנתן מעצמו מעל ומעבר, בכל רגע פנוי, כדי לקדם את היצירה הישראלית ולדאוג שלציבור הבמאים-ות במדינת ישראל יהיו את התנאים הטובים ביותר להצליח; והוא אכן הביא איתו השגים רבים. עבודתנו לא תמה וחזונו של יריב ימשיך וילווה אותנו הלאה. אני מאחל ללימור הרבה הצלחה – היא בהחלט נכנסת לנעליים גדולות, אך אני סמוך ובטוח, מהכרותי איתה, שהיא תבצע את התפקיד המאתגר על הצד הטוב ביותר ובתשוקה גדולה”.